SPIN

Od jutra darmowa spirometria w Siedlcach

Aneta Borkowska niedziela, 11 września 2016, 15:10 Społeczeństwo

Jutro i pojutrze (12-13 września) w Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej „Omega” przy szpitalu wojewódzkim będzie można wykonać bezpłatne badanie spirometryczne.

Badanie będzie wykonywane w godzinach 10-13. Spirometrie jest istotnym badaniem w wykrywaniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i innych schorzeń układu oddechowego. Badanie jest proste, bezbolesne i trwa nie dłużej niż kwadrans. Powinny je wykonać przede wszystkim osoby po 40. roku życia, które palą lub paliły papierosy, a także osoby obserwujące u siebie niepokojące objawy takie jak: uporczywy kaszel, duszności, zadyszka. Każde badanie zostanie opisane przez lekarza specjalistę.

źródło: Martyna Wereszczyńska, Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach

2 komentarze

  1. xyz dodano 5 lat temu

    Godziny fantastyczne. Dla kogo te badania? Dziadki ledwo dyszą to i do przychodni się nie doczłapią. Więc luzik dla badających. Tak trzymać, najważniejsze że inicjatywa odfajkowana.

  2. grażyna dodano 5 lat temu

    dla kogo te badania ? Chyba dla pierwszych w kolejce. Akcja nagłośniona a już pierwszego dnia po godz 15:00 nie było miejsc….

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?