SPIN

Tchórzewski: Liczę, że w Siedlcach powstanie biogazownia

Aneta Borkowska poniedziałek, 12 września 2016, 11:13 Aktualnie, Siedlce

Dziś w urzędzie został podpisany list intencyjny pomiędzy ratuszem, a PGE SA i PGE SA Energia Odnawialna. Dzięki temu ruszą badania nad wprowadzeniem na terenie Siedlec klastra energetycznego, czyli elektrowni wiatrowej, słonecznej lub biogazowni w których produkuje się energię odnawialną.

– Teraz musimy uzyskać informacje ile energii jest wytwarzanej i jakie jest zapotrzebowanie – mówi wiceprezes PGE SA Paweł Śliwa. – Musimy wiedzieć czy potrzeba jeszcze energii z zewnątrz czy te przedsiębiorstwa, które są w mieście wytwarzają jej tyle, że jest nadwyżka – dodaje.

konferencja-2

Minister Krzysztof Tchórzewski liczy, że w Siedlcach powstanie biogazownia, gdyż ona nie jest uzależniona od warunków pogodowych. PGE największy potencjał w tym zakresie widzi w wysypisku. Jeśli Siedlce spełnią wymagane warunki, wówczas wszystkim wyjdzie to na korzyść.

– Nie będzie to energia kupowana tylko będzie pozostawała w dyspozycji producenta, czyli miasto będzie ją robiło dla swoich potrzeb – mówi Krzysztof Tchórzewski, minister energii.–- Taka energia jest z jednej strony bardzo droga, ale w ramach rozwoju jest bardzo mocno dotowana z Unii. Więc biorąc to wszystko pod uwagę jest to opłacalne – dodaje.

Niewykluczone, że na współpracy skorzysta także siedlecka oświata. Możliwe, że w “Elektryku” powstanie specjalna klasa o specjalizacji ekspertów od OZE czyli Odnawialnych Źródłach Energii.

19 komentarzy

 1. siedlce dodano 7 lat temu

  Ojojoj. Jak popatrzeć to w całej Europie są wiatraki i jest gites. Tylko u nas nie mogą. A z biogazu to smród taki, że nawet teściowa nie wytrzyma. Oleju ludzie, ludzie ludzie.

 2. Roki dodano 7 lat temu

  Stare kotlety panie prezydencie ,wymyśl pan coś nowego z tym Tchurzewskim np.jeszcze dwie Galerie lub muzeum albo ośrodek trzeci Kultury a może zawodowe następne dyscypliny sportu bo w igrzyskach to pan jest prawie dobry.

 3. swojak dodano 7 lat temu

  Panie Prezydencie (od przepijemy babci domek, mam nadzieję że nie Siedlce). Dam Ci dobrą radę – chroń to co jeszcze w Siedlcach zostało, dbaj o finanse miasta, nie ulegaj populizmowi, w kontaktach z klerem bądź ostrożny i przede wszystkim rób coś dla SIEDLEC!!!
  Ps. Mam nadzieję, że te 100000 zł to będzie honorowo załatwione!

 4. PO dodano 7 lat temu

  To dofinansowanie z Unii nie parzy??? dobrze brać załatwione przez Tuska pieniądze. Zenada nieudaczniki

  • Serwer dodano 7 lat temu

   Tusk i pieniądze z Unii??? To tak jak to, że wąż ma sierść. Buha hah ha.

   • jan dodano 7 lat temu

    Nie denerwuj się, bo to za rządów Tuska załatwiono kasę z UE na lata 2016-20. Teraz wasz największy szkodnik nie załatwi już nic.

 5. king dodano 7 lat temu

  wysypisko? a nie więcej jest w oczyszczalni? przecież oni już ten gaz i tak pozyskują

 6. ciekawskigeorge dodano 7 lat temu

  oooooooooo to minister żyje!!! Ja już myślałem, że Ministerstwo (dobrej :)) Energii upadło 🙂

 7. x dodano 7 lat temu

  Daj se chłopie siana z tą całą biogazownią, załatwiaj lepiej autostradę do miasta.

  • zniesmaczony. dodano 7 lat temu

   No właśnie autostrada!!! Obiecanki cacanki.

 8. mi dodano 7 lat temu

  doba inicjatywa – ściągać wszystko co się da do Siedlec

  • zniesmaczony. dodano 7 lat temu

   Ale nie to co śmierdzi.

   • bankier dodano 7 lat temu

    pecunia non olet…

 9. Katolik dodano 7 lat temu

  Niech ten pan poseł mianuje następnego synka na prezesa spółki to będzie łatwiej i korzystniej przeprowadzić inwestycję która powinna już dawno być zrobiona .ha ha

 10. jak za nieboszczki... dodano 7 lat temu

  Ręczne sterowanie gospodarką w rozkwicie.

 11. Xaveri dodano 7 lat temu

  Elektrownia słoneczna na Błoniach – 59 ha terenu – ok. 50 ha paneli słonecznych. Dwie linie SN przez środek, teren płaski i niezacieniony – marzenie inwestora. Biogazownia przy oczyszczalni – zobaczcie ile odpadów zielonych z terenów miasta wyjeżdża do Woli Suchożebrskiej + odpady z oczyszczalni = sukces.

  ALE TRZEBA MYŚLEĆ!

 12. Rybka. dodano 7 lat temu

  TEN CZŁOWIECZEK TO ŻENADA ALE NIECH SIĘ WYTŁUMACZY CZY WSPÓŁPRACOWAŁ Z UBEKAMI I W JAKIM ZAKRESIE.amen

 13. Xaveri dodano 7 lat temu

  59ha płaskiego terenu na Błoniach z dwiema liniami SN przez środek powinno zostać zamienione w elektrownię solarną – warunki idealne, a biogazownia powinna powstać przy oczyszczalni gdzie odpady z oczyszczania ścieków i "zielone" z terenu miasta powinny być przerabiane na biogaz do zasilania autobusów miejskich.

 14. aaaaa dodano 7 lat temu

  Jak człowiek czyta te komentarze to dosłownie zbiera na wymioty.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?