SPIN

Ławki z 3-Maja znikną aktualizacja

Aneta Borkowska środa, 14 września 2016, 13:32 Aktualnie, Siedlce

Siedlecki ratusz jutro usunie ławki na odcinku od ronda 3 Maja/Kilińskiego do skrzyżowania ulic 3 Maja i Słonecznej.

To reakcja na apel mieszkańców, by władze zainterweniowały w związku z nietrzeźwymi, którzy przesiadują lub śpią na ławkach, a także zaczepiają mieszkańców. To działanie ma to poprawić bezpieczeństwo mieszkańców tego rejonu miasta. I jak się okazuje to sami mieszkańcy wnioskowali by ławki usunąć.

– W ostatnim czasie do prezydenta wpłynęła petycja o to, że w tym miejscu gromadzę się osoby nietrzeźwe, które się źle zachowują. Była delegacja w urzędzie i postulowała, aby usunąć ławeczki. Urząd postanowił na razie zabrać je do konserwacji i myślę, że niebawem powrócą na swoje miejsce – tłumaczy Dariusz Dybciak, rzecznik ratusza.

Od stycznia do 8 września straż miejska dostała 78 zgłoszeń i nałożyła 112 kar. Policja na koniec wakacji zlikwidowała miejsce nielegalnej produkcji alkoholu, nałożyła 4 mandaty oraz skierowała wniosek do Sądu Rejonowego w Siedlcach.

Dodatkowo w listopadzie na skrzyżowaniu 3 Maja i Formińskiego zostanie zainstalowany monitoring.

11 komentarzy

 1. dna dodano 5 lat temu

  Monitoring konieczny jest również przy ul.Okrężnej na wysokości parkingu i kąpieliska nad zalewem.Po godz 22 nie ma tam ciszy nocnej, a wprost przeciwnie- śpiewy, piski opon, muzyka z samochodów przy otwartych drzwiach, zabawy z okrzykami na huśtawce no i oczywiście picie alkoholu.Policja przyjeżdża czasami , ale tyko w ciągu dnia. W zabawach przoduje młodzież z rejestracją WSI oraz innych miejscowości.

  • Myśliciel dodano 5 lat temu

   Proponuję postawić w tym miejscu ekrany dźwiękochłonne. Poza tym to, kto z jaką rejestracją przyjedzie nie powinno być nieustannie stygmatyzowane. Chamy są wszędzie, także w Siedlcach a biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców to powinno ich być nawet statystycznie więcej niż w gminie.

 2. akr dodano 5 lat temu

  Pomimo,że nie jest to rozwiązanie idealne – likwidacja ławek, może na jakiś czas sytuacja na 3 Maja w tym rejonie poprawi się. Czas pokaże.

 3. Ignacy dodano 5 lat temu

  K… mać! To gdzie, ja biedny, sobie przysiądę?Pani radna wydala z siebie pomysły nie skażone bynajmniej odrobiną intelektu, czy zwykłego rozsądku, a urzędnicy miejscy zamiast podejmować takie decyzje może powinni umilić siedlczanom wolny czas. Najlepiej, biorąc przykład z Ojca Miasta, intonując na ulicy 3 Maja piękny utwór- 'pRZEPIJEMY NASZEJ babci domek cały…!"

 4. Zenek dodano 5 lat temu

  Siedlce znowu będą sławne. Bedą w Teleexpresie, tvn-ie, itd. Była krowa w gumakach, teraz będzie sposób na kloszardów. Rządzący miastem chyba nie widzą śmieszności tej sytuacji. To jeszcze jeden przyczynek do likwidacji straży miejskiej, jeśli nie może sobie ona poradzić z tym problemem.

  • Namiot dodano 5 lat temu

   Dokładnie tak. Żule już zaczęli przesiadywać na ławkach w innych miejscach. Może powinniśmy zlikwidować wszystkie ławki w mieście? A jak zaczną kłaść się na trawie to zlikwidować trawniki?

 5. Mieszkanka dodano 5 lat temu

  Czy usunięcie ławek coś zmieni??? Szlag mnie trafia, że na osiedlach, przy klatkach nie ma ławek. Nie mają gdzie odpocząć starsi ludzie, rodzice z dziećmi…ciągłe tłumaczenie, że nie bedzie ławek bo… będzie zbiorowisko młodzieży czy innych niechcianych osób. Na miłość boską, jak młodzież ma chęć się zebrać to i na przysłowiowym "krawężniku" się rozsiądzie. Bezsens…

 6. dna dodano 5 lat temu

  Nad jeziorem Firlej w małej miejscowości są 4 ładne plaże oraz szeroka aleja utwardzona dookoła jeziora, która ma około 5 km długości. Każda z 4 plaż ma swoją nazwę i jest monitorowana kamerami, z którymi można połączyć się internetem i nawet rozpoznać osoby, które tam przebywają. Małą gminę na to stać.

 7. oj dareczku... dodano 5 lat temu

  musisz Dareczku bardziej przyglądać się temu, co Pan Prezydent wyprawia, bo w odpowiedzi na interpelację Elwiry Banach w tym temacie Prezydent powiedział jasno, że ławeczki cyt. "postanowiłem usunąć" a nie oddać do konserwacji…

  http://bip.siedlce.pl/bip/89_umsiedlce/fckeditor/file//Interpelacje/odp.%20na%20interpel.%20338-2016.pdf

 8. obserwator dodano 5 lat temu

  nie likwidować ławeczek a zlikwidować straz miejską

 9. Misiewicz dodano 5 lat temu

  To pomysł w stylu:
  Aby w szkołach nie było dealerów narkotyków – zlikwidujmy szkoły!!!!

  Ludzieeeee!!!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?