SPIN

Marek Renik nowym kierownikiem delegatury w Siedlcach

Aneta Borkowska czwartek, 15 września 2016, 14:35 Aktualnie

Marek Renik, który objął funkcję kierownika delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach zastąpił na tym stanowisku Mariusza Orzełowskiego.

Marek Renik od wielu lat jest związany z samorządem. Obecnie jest radnym powiatu węgrowskiego. Pełnił funkcję przewodniczącego komisji bezpieczeństwa i  porządku publicznego oraz komisji budżetu i finansów. Od 1992 r. jest również nauczycielem historii, wiedzy o społeczeństwie oraz geografii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem. W latach 1998 – 2006 był radnym gminy Sadowne.  Marek Renik jest absolwentem historii oraz geografii na Uniwersytecie Warszawskim.

Do zadań kierownika delegatury należy m.in. weryfikowanie i opracowywanie informacji na potrzeby wojewody, koordynacja i nadzór działań podległej mu instytucji, współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi, kościołami, związkami wyznaniowymi oraz miejscowymi jednostkami zespolonej administracji rządowej.

źródło: Anna Szczygieł, rzecznik prasowy wojewody

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?