SPIN

Wykonawcę tunelu poznamy w lutym. To dziewiąty termin otwarcia ofert

redakcja poniedziałek, 19 września 2016, 23:16 Aktualnie, Siedlce

Rozstrzygnięcie przetargu na budowę tunelu w przedłużeniu ulicy Kilińskiego zaczyna przypominać operę mydlaną. Termin składania ofert zmieniono po raz ósmy.

Zamiast obowiązującej jeszcze tydzień temu daty 30 września teraz aktualną jest końcówka lutego. Powody? Dwa. Pierwszy to taki, że spółka PKP PLK nadal nie przekazała Siedlcom terenu pod budowę, a drugi to brak pieniędzy.

– Uważam, że relacja między zamawiającym, czyli miastem a wykonawcą musi się opierać na uczciwości. Elementem tego jest termin i wynagrodzenie – tłumaczy wiceprezydent Jarosław Głowacki. – Nie potrafiliśmy precyzyjnie wskazać terminu rozpoczęcia inwestycji, bo kolej nam placu budowy nie przekazała. Przypuszczam, że nie jest do tego przygotowana.

Według wiceprezydenta taka sytuacja nie jest dla miasta problemem, bo nadal nie jest dopięta kwestia finansowania inwestycji.

– Czekamy na decyzję urzędu marszałkowskiego w tej sprawie. Ostatnie deklaracje są takie, że w styczniu powinniśmy dowiedzieć się ile pieniędzy ze środków unijnych zostanie nam przekazanych – mówi Głowacki.

Władz miasta nie goni także czas, bo otwarcie tunelu w przedłużeniu ul. Kilińskiego powinno zgodnie z harmonogramem nastąpić do końca 2018 roku. A ten termin, mimo kolejnego przesunięcia daty rozstrzygnięcia przetargu nie jest zagrożony.

5 komentarzy

 1. akr dodano 6 lat temu

  Niedługo na drugą stronę torów tylko helikopterem będzie można się przedostać. Władze miasta z pewnością nie widzą zakorkowanych przejazdów

 2. Expisowiec dodano 6 lat temu

  Prezydent wie co mówi, przecież to wysokiej klasy specjalista od "projektów": Pan Jarosław Głowacki jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki
  Warszawskiej, posiada tytuł magistra inżyniera. Ukończył podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego
  i Rozwoju Lokalnego oraz studia podyplomowe Akademia Liderów Samorządowych na Uniwersytecie
  Warszawskim, a także studia podyplomowe Administracja Publiczna w Collegium Mazovia – Innowacyjnej
  Szkole Wyższej w Siedlcach.
  Od 2005 r. p. Jarosław Głowacki pełni funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta w Siedlcach, odpowiedzialnego
  za inicjowanie działań, pozyskiwanie środków unijnych i realizację projektów. Posiada również
  doświadczenie związane z oceną projektów współfinansowanych z UE. W Urzędzie Miasta Siedlce
  zatrudniony od 1990 r.
  Zgodnie ze złożonym oświadczeniem, pan Jarosław Głowacki spełnia kryteria niezależności członka rady
  nadzorczej, określone w zasadzie szczegółowej II.Z.4 Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW 2016.

  • Radek dodano 6 lat temu

   posiadanie papierków o niczym nie świadczy. Wystarczy z tym panem porozmawiać. Tak to już jest, że jak się zna na wszystkim, to nie zna się na niczym i tego przykładem jest pan Jaruś. Ale jacy samorządowcy takie inwestycje. Jak ktoś jest oderwany od rzeczywistości, to co się dziwić. Przecież Siedlce się nie korkują…

 3. Bez hałasu dodano 6 lat temu

  Trzeba pamiętać, że nikt inny tylko ta władza zrobiła dodatkowy przejazd przez tory ulicą Piaskową. Gdyby udał się tunel to prezydent zapisze się w historii miasta, jako ten co przez tory i pod torami miasto udrożnił…. i jak pobuduje most nad Garwolińską to po wsze czasy zasłuży się miastu i okolicznym miejscowościom. Ponad 150 lat trzeba było czekać aby więcej niż trzy przejazdy przez tory były.

  • tak tak dodano 6 lat temu

   Zasłuży się jako ten, który zwęża ulice.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?