SPIN

Wygrana na rozpoczęcie sezonu

Aneta Borkowska niedziela, 25 września 2016, 09:39 Sport

skk-nysa2

Od zwycięstwa rozpoczęli sezon koszykarze z SKK Siedlce. Wczoraj na własnym boisku podjęli Nysę Kłodzko z którą wygrali 65:61. (17:10, 14:19, 16:20, 18:12)

Rafał Sobiło, kapitan SKK

Bardzo ciężki mecz z bardzo nieprzewidywalnym zespołem. Na szczęście po kilku problemach udało się mecz wygrać. Myślę, że najmocniejszą stroną naszą była zespołowa obrona i skuteczność za trzy punkty czym odrobiliśmy w czwartej kwarcie straty, a najsłabszą to takie proste błędy w ataku, straty które napędzały szybkie ataki rywali.
Okres przygotowawczy był solidnie przepracowany, rozegraliśmy jedenaście sparingów i myślę, ze to zaowocuje w dalszej części sezonu. Pierwszy mecz nie ukrywam trochę było tremy, co było widać na samym początku, ale wydaje mi się, że będzie coraz lepiej.

skk-nysa1

Teohar Mollov, trener SKK

Ważny mecz, ważne zwycięstwo, mam nadzieję, że uskrzydli nas to i dzięki temu wywiążemy się z celów jakie przed nami stoją, czyli przede wszystkim bezpieczne utrzymanie, bo liga w tym roku jest bardzo mocna, a jeśli się uda to play-offy.
Dzisiaj było raz dobrze, raz źle, ale zrzucam to na to, że to nowy zespół i takie fale to norma. Mam jednak nadzieję, że z każdym meczem będzie lepiej, widzę że trzeba popracować nad zbiórkami. Dzisiaj rywal był nieprzewidywalny, niewygodny co pokazał już w tamtym roku. My myślę jesteśmy podobni i mam nadzieję, że rozwiniemy skrzydła i będziemy jeszcze lepsi.

skk-nysa3

Punkty: Rafał Król 17, Rafał Sobiło 15, Damian Szymczak 11, Rafał Rajewicz 9, Łukasz Paul 5, Damian Zapert 5, Aaron Weres 3.

Kolejne spotkanie podopiecznych Teohara Mollova 2 października. Rywalem SKK będzie beniaminek z Krakowa.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?