SPIN

Rok harcerski 2016/2017 wystartował

Aneta Borkowska czwartek, 29 września 2016, 21:43 Społeczeństwo

harcerze-caly

Punktem startu było w tym roku Publiczne Gimnazjum nr 3 w Siedlcach, które, w dniach 16 – 18 września, gościło blisko 250 zuchów, harcerzy i instruktorów Hufca „Podlasie” w trakcie zlotu pod hasłem „Na tropach zdrowej żywności”.   

Program zlotu obfitował w szereg ciekawych zajęć, dostosowanych do wieku poszczególnych grup metodycznych. Zuchy poszukiwały zdrowej żywności, harcerze uczestniczyli w grze detektywistycznej, a harcerze starsi mogli poczuć, się jak prawdziwi kryminolodzy badając dowody rzeczowe. Harcerze starsi mogli również skorzystać z zajęć samoobrony, czy spróbować swych sił w programowaniu i tworzeniu robotów.

harcerze

Ważnym punktem zlotu był uroczysty apel, który odbył się na palcu Władysława Sikorskiego w trakcie którego podsumowana została gra miejska odbywająca się w sobotnie przedpołudnie oraz konkurs fotograficzny – „Jestem z Hufca Podlasie”, który odbywał się, w trakcie wakacji.

Nowo rozpoczęty rok harcerski zapowiada się niezwykle ciekawie i pracowicie zarazem. W planach na najbliższe miesiące wskazać należy kolejną edycję Rajdu Nadliwczańskiego w Mokobodach, obchody Święta Niepodległości, Zlot Bożonarodzeniowy w Skórcu, a także kurs pierwszej pomocy i kurs dla przyszłych instruktorów oraz wiele innych wydarzeń organizowanych przez poszczególne drużyny i jednostki organizacyjne hufca.

Zdjęcia można znaleźć TUTAJ (kliknij)

autor: phm. Andrzej Ryś, zespół promocji i wizerunku hufca

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?