SPIN

W Siedlcach też będzie Ogólnopolski Strajk Kobiet

redakcja sobota, 1 października 2016, 00:07 Aktualnie

Pikieta jest częścią ogólnopolskiej akcji „Ogólnopolski strajk kobiet! Polish women on strike!” i tak jak to wydarzenie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 3. października. Siedlecki happening zaplanowano na godz. 15.30 przed biurem poselskim ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. 

„Ogólnopolski strajk kobiet! Polish women on strike!” jako wydarzenie główne odbędzie się w Warszawie, ale w całym kraju dołączyło się do niego już kilkadziesiąt miast. Ma to być wyraz sprzeciwu wobec planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Obywatelski projekt ustawy zakazującej przerywania ciąży i przewidujący za nią karę więzienia będzie rozpatrywany w komisjach przez posłów. Proponowany teks STOP ABORCJI

4 komentarze

 1. marta dodano 5 lat temu

  Będę w Warszawie

 2. strajk ogólnopolski dodano 5 lat temu

  "W Siedlcach też będzie Ogólnopolski Strajk Kobiet"
  Zjadą się do Siedlec z innych miast?

 3. przed biurem poselskim dodano 5 lat temu

  Poseł chyba nie jest za mocny w tym temacie.
  Nie wiadomo czy nawet będzie w tym czasie w tym biurze.

 4. Tchórzewski ma to w nosie dodano 5 lat temu

  Dostał niezły prezent od Dudy:
  "Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, która przewiduje m.in. podniesienie limitu wydatków budżetowych na lata 2015-18, przeznaczonych na finansowanie likwidacji kopalni i restrukturyzację zatrudnienia, z 3 mld do 7 mld zł – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

  W obowiązującej ustawie o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego limit wydatków budżetowych na restrukturyzację branży wynosi 3 mld zł. W toku prac nad rządowym projektem nowelizacji ustawy sejmowa komisja ds. energii i skarbu państwa poparła poselską poprawkę zwiększającą ten limit do 7 mld zł. Pieniądze mają zabezpieczyć restrukturyzację branży do 2022 r.

  Pieniądze będą przeznaczane m.in. na osłony socjalne, czyli sfinansowanie urlopów górniczych i jednorazowych odpraw pieniężnych dla odchodzących z pracy górników. Z takich świadczeń chce skorzystać nawet 9 tys. górników z trzech największych państwowych spółek węglowych: Polskiej Grupy Górniczej (dawna Kompania Węglowa), Katowickiego Holdingu Węglowego i Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

  Środki z kasy państwa posłużą także do pokrycia działań związanych z finansowaniem kosztów kopalń przekazanych do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK)."

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?