SPIN

Trwa „Czarny Protest”

Aneta Borkowska poniedziałek, 3 października 2016, 16:03 Siedlce

Kilkadziesiąt osób bierze udział w czarnym proteście “Ogólnopolski strajk kobiet! Polish women on strike!”, który jest wyrazem sprzeciwu wobec planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

– To fanatyczna ustawa. Chyba tracimy jakieś granice – mówi Magdalena Daniel, randa miasta Siedlec.

W proteście biorą udział zarówno młodzi jak i dorośli, któremu towarzyszą hasła typu: “Polska nie Salwador wolność wyboru” czy “Rozsądek nie fanatyzm”.

Białego Protestu najprawdopodobniej nie będzie. Nikt nie przyszedł na kontrmanifestację.

 

14 komentarzy

 1. bbb dodano 5 lat temu

  inteligentne inaczej

 2. :) dodano 5 lat temu

  brawo…

 3. jacek dodano 5 lat temu

  Kto za aborcja ten za zabijaniem.
  Wstyd przynosza takie protesty.

  • matka 4 córek dodano 5 lat temu

   Najpierw proszę poczytać o jakie przypadki tu chodzi, a dopiero potem wypisywać brednie. Łatwo jest oceniać z boku, przez osoby, których to nie dotyczy. Proponuję osobiście objąć opieką choć jedną kobietę w ciąży na skutek gwałtu, adoptować takie dziecko, a najlepiej dziecko niezdolne w przyszłości do samodzielnego życia, ciężko chore, które żyje , aby cierpieć, nierzadko czekając na nieuchronną śmierć a ,którego porzucona przez wszystkich, którzy teraz tak zaciekle bronią projektu nowej ustawy kobieta nie jest w stanie wychowywać. Ma Pan żonę, lub córkę? Co zrobi Pan, jeśli usłyszy Pan wyrok, że któraś z nich umrze, jeśli zechce donosić ciążę? Skaże Pan córkę na śmierć?

  • Anonim dodano 5 lat temu

   Nie jesteśmy za aborcją a za wolnością wyboru

  • Ania dodano 5 lat temu

   Nie jesteśmy za aborcją , tylko za wolnym wyborem kobiety do aborcji .Proszę sobie wyobrazić , jak czuje się matka , która wie , że jej płód jest ciężko uszkodzony i nie ma szans na przeżycie , a jeżeli będzie żyło , to to życie równa się ogromnemu cierpieniu zarówno dziecka , jak i całej rodziny . Nie chciałabym znalezć sie w takiej sytuacji . Myślę , że większość z nas . Wolny wybór , człowiek w wmyśl zasad głoszonych przez kościół taki ma dzięki wolnej woli . Dlaczego nie w tym przypadku ?

 4. tom444 dodano 5 lat temu

  Czy ktokolwiek z protestujących wiedział o co walczy? Jak można protestować przeciwko temu czego jeszcze nie ma? Według mojej wiedzy-projekt ustawy to projekt obywatelski.

  • . dodano 5 lat temu

   A kiedy mają protestować? Po przyjęciu ustawy?

  • Ania dodano 5 lat temu

   To na co mamy czekać ? Kiedy już ustawa będzie zatwierdzona ? My nie protestujemy przeciwko aborcji , tylko za wolnym wyborem . Każda z nas ma prawo decydować o sobie . Na tym polega demokracja . Narzucanie czegokolwiek jest gwałtem na demokracji
   Moje ciało – moja sprawa , a nie polityków , biskupów innych…

 5. Maciej 123 dodano 5 lat temu

  manipulacja i jeszcze raz manipulacja
  a taka pani z przyspawanym telefonem do głowy kobietom wodę z mózgu robi…
  na szczęście wszyscy ci nowocześni i (…) możecie skoczyć 😀

  • Róża dodano 5 lat temu

   Wodę z mózgu to mają zrobioną Ci, którzy nie rozumieją, lub nie chcą zrozumieć co się dzieje. Argumenty nie do obalenia napotykają ciągle na rzucane bez sensu hasła . Ludzie, puknijcie się w głowę i zacznijcie myśleć. Wejdźcie w położenie tych, które los dotyka nieszczęściem i przestańcie zachowywać się, jakbyście zjedli wszystkie rozumy i jakby do Was należało ocenianie i decydowanie o tym, jak ktoś inny ma żyć. Jeśli tak bardzo zależy Wam na tym, aby rodziły się dzieci z gwałtów, oraz takie, których jedynym celem będzie przeżyć w bólu i cierpieniu jeszcze jeden dzień, to zaoferujcie przyszłym matkom swoją konkretną pomoc – Może zaadoptujcie takie dziecko, a może zafundujcie im leki do końca życia, zaoferucjie swoją pomoc w opiece nad nimi? Tylko jak zrekompensujecie sierotom śmierć matki na skutek ciąży? Po co rzucać oszczerstwa i obrażać kobiety? Po co je straszyć i karać? Jesteście tak cudowni, więc zgłaszajcie swoje kandydatury. Na pewno nie jedna skorzysta. Kto chętny?

  • więc skasz dodano 5 lat temu

   Maciej 123 teraz "ty" możesz sobie skoczyć (20.50 5.10.2016r.)

 6. jacek dodano 5 lat temu

  Dlaczego kontr proestu nie zorganizuje Kosciol?
  Biskup malo odwazny, cicho siedzi.

  • . dodano 5 lat temu

   Organizowali, ale nikt nie przyszedł

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?