SPIN

POLICJA: Rozbita grupa przestępcza

Aneta Borkowska czwartek, 6 października 2016, 09:00 Siedlce

W minionym tygodniu siedleccy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym handlem paliwami, wyłudzaniem podatku VAT i praniem brudnych pieniędzy.

Funkcjonariusze siedleckiej komendy wspierani przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, w tym specjalistów z wydziału do walki z cyberprzestępczością oraz pracowników Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie jednocześnie weszli do szesnastu miejsc na terenie czterech województw – mazowieckiego, lubelskiego, śląskiego i podlaskiego.

Zatrzymano cztery osoby (w tym jedną kobietę), a policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt tomów dokumentów, kilkanaście telefonów komórkowych, pieczęcie, komputery oraz znaczne sumy pieniędzy.

Ze względu na grożące im wysokie kary pozbawienia wolności oraz rozwojowy charakter sprawy na wniosek Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Sąd Rejonowy w Siedlcach wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

autor: nadkom. Dariusz Król, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?