SPIN

Sala widzeń prawie jak dziecięcy pokój

redakcja czwartek, 6 października 2016, 22:17 Siedlce

widzownia4

Na ścianach wiszą rysunki, na podłodze leżą kolorowe zabawki, a obok stoją przewijaki. Tak wygląda nowa sala widzeń w siedleckim więzieniu. Skazani spotykają się z rodzinami w przyjaznych i bardziej domowych warunkach.

Widzownię przygotowano w budynku po byłym magazynie.  W nowej sali jest 20 stolików i kolorowy kącik dla dzieci.

– Dzięki niemu więźniowie mogą pobawić się ze swoimi dziećmi i nauczyć się poświęcić im czas. Jest dużo zabawek. Część kupiono ze środków zakładu, ale była też zbiórka wśród funkcjonariuszy. Pluszaki, które zalegały na strychach uprano i przyniesiono tutaj – mówi Marta Kuźma, rzecznik prasowy zakładu karnego. Na ścianach wiszą rysunki  zrobione w ubiegłym roku przez więźniów i ich rodziny podczas jednej z imprez. – Są także przewijaki i krzesełka do karmienia. Mam nadzieję, że żadna sytuacja nas nie zaskoczy – dodaje.

widzownia1

W nowej widzowni jest też coś, czego wcześniej nie było – dwa pokoje intymne. To tam skazani będą spotykać się bez nadzoru z partnerkami lub żonami.

– W pokoju jest łazienka, czajnik, kanapa – wylicza rzecznik. – Takie spotkania będą nagrodą na przykład za wzorowe zachowanie – dodaje.

Salę widzeń przygotowywali więźniowie oraz funkcjonariusze i jak podkreśla Kuźma, można się nią chwalić.

– Była tworzona z myślą o dzieciach. Jest kolorowa, domowa, ale to nie jest sygnał, że w więzieniu jest fajnie – tłumaczy.  – Staramy się odwracać uwagę od krat, bo też w wielu przypadkach dzieci nie wiedzą, gdzie przychodzą – dodaje.

Skazani mają prawo do dwóch spotkań z rodzinami w miesiącu. Jedno trwa godzinę.

3 komentarze

 1. Anonim dodano 4 lata temu

  A jakie przywileje mają pracownicy ZK?, świat zwariował do reszty.Nagroda….to seks…..no tak szczególnie dla gwałcicieli, pedofilii….zgroza,zgroza,zgroza.

 2. ff dodano 4 lata temu

  Rzeczywiście świat zwariował do reszty,takich warunków jak w więzieniu nie ma w żadnym przedszkolu lub szpitalu na oddziale dziecięcym.
  I gdzie tu ma być sprawiedliwość,

 3. jacek dodano 4 lata temu

  PANSTWO ROZPIESZCZA SKAZANCOW!!!
  wiezniowie powinni odsiadywac wyroki w ciemnych i nie ogrzewanych lochach. dac im zrec trawe i szarancze a do picia pomyje. zakuc rece i nogi w lancuchy! na wieznia idzie z budzetu miesiecznie ponad 2 tys zlotych a emeryt co pracowal uczciwie cale zycie ma polowe tego!!!
  HANBA DLA RZADU!!! i dla kosciola ktory wraz z papiezem nawoluje by godnie traktowac wiezniow.niech watykan ich sobie wezmie na swoje utrzymanie jak taki dobry!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?