SPIN

„Nie marnuj jedzenia”, czyli akcja z okazji Światowego Dnia Żywności

redakcja poniedziałek, 17 października 2016, 23:29 Siedlce

Uczniowie siedleckich i podsiedleckich szkół przekonywali mieszkańców miasta, aby robili zakupy z głową . Akcję „Nie marnuj jedzenia” zorganizowano w ramach Światowego Dnia Żywności. Cel jest jeden – ograniczyć ilość jedzenia lądującego w koszu.

Z danych Banków Żywności wynika, że rocznie czteroosobowa polska rodzina wyrzuca zakupy o wartości 2 tys. złotych. Najczęściej są to wędliny, pieczywo, warzywa i owoce. Główną przyczyną jest przegapienie terminu przydatności oraz zbyt duże zakupy.

nie-marnuj-jedzenia01

– Do sklepów chodźmy z listą, sprawdzajmy datę ważności produktów, nie róbmy za dużych zapasów, korzystajmy z zamrażarek i zanim kupimy tonę niepotrzebnego jedzenia pamiętajmy, że miliony osób na całym świecie w tym momencie głodują – wyliczały uczestniczki dzisiejszego happeningu.

Podczas akcji przed jednym ze sklepów młodzież przygotowała dla siedlczan poczęstunek. Wcześniej przeszła ulicami miasta w barwnym korowodzie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?