SPIN

Zmarł Andrzej Grzywacz

Aneta Borkowska wtorek, 18 października 2016, 14:21 Siedlce

Dziś (18 października) zmarł Andrzej Grzywacz – naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego w siedleckim Urzędzie Miasta. Miał 60 lat. Sympatyczny, zawsze służył swoim czasem lokalnym mediom, od długiego czasu zmagał się z ciężką chorobą.

Andrzej Grzywacz urodził się w Gdańsku. Całą swoją drogę zawodową związał z wojskiem. W 1980 roku został absolwentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Wojsk Przeciwlotniczych w Koszalinie. Jako młody oficer pełnił służbę wojskową w różnych jednostkach plot, aby trafić do Siedlec. Był oficerem 9 Podlaskiej Brygady Zmechanizowanej. W trakcie służby uzupełniał także wykształcenie i podnosił kwalifikacje. Uzyskał tytuł mgr. historii na WAP oraz ukończył studia podyplomowe na siedleckiej WSR-P oraz Akademii Obrony Narodowej. W 2002 roku w stopniu podpułkownika przeszedł na emeryturę.

W latach 2002 – 2003 był kierownikiem Centrum Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, a następnie kierował sprawami obrony cywilnej w siedlecki Starostwie Powiatowym. Od stycznia 2006 r. podjął pracę w Urzędzie Miasta Siedlce, gdzie do ostatnich swoich dni był naczelnikiem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Do jego zadań należała troska o bezpieczeństwo mieszkańców miasta. W swojej pracy niezwykle skrupulatny, operatywny, o wielkim zasobie wiedzy, doświadczenia i łatwości rozwiązywania trudnych i skomplikowanych zadań. Stale współpracował z wojskiem, służbami mundurowymi oraz organizacjami proobronnymi. Realizowane przez niego ćwiczenia obrony cywilnej z udziałem służb miejskich stały zawsze na niezwykle wysokim poziomie i zyskiwały najwyższe oceny.

Komentarze (1)

  1. jacek dodano 5 lat temu

    w 2002 roku przeszedl na emeryture a w 2016 zmarl majac 60 lat.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?