SPIN

Ośrodek onkologii coraz bliżej. Wkrótce przetarg

redakcja poniedziałek, 24 października 2016, 00:05 Siedlce

W tym miesiącu szpital wojewódzki ma ogłosić przetarg na projekt i budowę ośrodka onkologii. Inwestycja ma zakończyć się w połowie 2018 roku. Może być droższa niż zakładano.

– W tej chwili przygotowujemy dokumentację do przetargu na wykonawcę. Myślę, że ogłosimy go jeszcze w tym miesiącu z terminem do połowy 2018 – mówi Marcin Kulicki, prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

Inwestycja została podzielona na dwie części. Pierwsza ma być finansowana z kredytu, a druga – wyposażenie w tak zwany ciężki sprzęt, ze środków unijnych i ministerialnych. Pierwotnie całość miała zamknąć się w kwocie 100 mln zł.

– Po uzgodnieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia zdecydowaliśmy, że zakupimy urządzenie PET-CT (pozwala na wykonanie szybko, bezboleśnie i bezpiecznie dokładnego badania całego ciała pacjenta – od red.), co  razem z innymi czynnikami, może podrożyć inwestycję o 10 milionów – wyjaśnia Kulicki. – Ale ostateczną kwotę poznamy po przetargu – przypomina.

To trzecia próba wybudowania takiego ośrodka.

– Mam nadzieję, że teraz będzie udana. Powstanie on od strony kolektorów i lądowiska. Będzie połączony korytarzem podziemnym z istniejącym szpitalem. Będzie miał kompleksowe leczenie: medycynę nuklearną, PET, brachyterapię, radioterapię, chemioterapię, zaplecze ambulatoryjne, techniczne i 84 łóżka – wylicza prezes. – Już w tej chwili wykonujemy wiele zabiegów onkologicznych, na przykład na ginekologii czy urologi, ale chcemy, by nasza chirurgia onkologiczna była na najwyższym poziomie – dodaje.

Wartością ośrodka ma być ścisła współpraca z Centrum Onkologii w Warszawie. Obie placówki mają dopełniać się kadrowo i w kwestii badań.

Komentarze (1)

  1. Moito dodano 5 lat temu

    Byle ordynatorem onkologi nie był obecny Pan. Bo to będzie zaścianek medyczny.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?