SPIN

Rusza akcja „Znicz 2016”

Aneta Borkowska środa, 26 października 2016, 20:49 Społeczeństwo

Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych, a więc możemy spodziewać się zwiększonego ruchu na drogach. Dlatego od 28 października rusza policyjna akcja „Znicz 2016″, która potrwa do 2 listopada.

Na drogach oraz w rejonie cmentarzy pojawi się większa ilość patroli. Wszędzie tam, gdzie będzie to potrzebne, policjanci będą kierować ruchem drogowym ręcznie.

Funkcjonariusze będą w tym czasie także ostrzej reagować na wykroczenia popełniane przez kierowców, a także pieszych i rowerzystów, będą wyłapywać i eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie, sprawdzać czy dzieci są przewożone w fotelikach, a pozostali mają zapięte pasy. Służby patrolowo-interwencyjne będą także pilnować porządku i bezpieczeństwa na cmentarzach i w ich rejonach. Policjanci zapewnią też bezpieczeństwo na dworcach kolejowych i autobusowych.

Do tego funkcjonariusze apelują by samochody zostawiać tylko na wyznaczonych parkingach, a w autach nie pozostawiać w widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów.

źródło: KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?