SPIN

Na ulicach było spokojnie – podsumowanie akcji „Znicz 2016”

Aneta Borkowska czwartek, 3 listopada 2016, 11:43 Aktualnie

Siedlecka policja podsumowała akcję „ZNICZ 2016”. Od 28 października do 2 listopada funkcjonariusze pilnowali między innymi bezpieczeństwa na drogach i w okolicach cmentarzy, sprawdzali trzeźwość kierowców, kontrolowali prędkość oraz to czy piesi noszą odblaski.

Komenda w tych dniach nie odnotowała poważniejszych zdarzeń, a policja podejmowała ponad 231 różnego rodzaju interwencji. Doszło do 53 kolizji oraz zatrzymano 11 nietrzeźwych kierowców. Na drogach naszego powiatu doszło do 5 wypadków drogowych, w których 5 osób zostało rannych – na szczęście nie było wśród nich ofiar śmiertelnych. Aż w trzech z zaistniałych wypadków potrącone zostały osoby starsze.

Wśród nietrzeźwych kierujących niechlubnym rekordzistą był 35 – letni mieszkaniec pow. siedleckiego, który został zatrzymany w miejscowości Kamianki Lackie i miał w wydychanym powietrzu blisko 3 promile alkoholu.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?