SPIN

„Lubię Cię”. Siedlecka „Czwórka” obchodzi Dzień Życzliwości

Aneta Borkowska poniedziałek, 21 listopada 2016, 14:18 Siedlce

„Życzę Ci miłego dnia”, „Pozdrawiamy panią Ewę” czy zwykłe „Lubię Cię” – takie teksty pojawiły się na życzliwych listkach, które zawisły dzisiaj na „serdecznym drzewku” w SP nr 4 w Siedlcach. Wszystko z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień jaki obchodzony jest 21. listopada.

– To bardzo fajny dzień, bo każdy lubi usłyszeć coś miłego od innych – mówi Małgosia z klasy V. – Staram się mówić koleżankom i w domu często coś miłego, bo i ja lubię to usłyszeć – dodaje Lena z klasy V. – A oprócz tego, że w szkole jest dzisiaj wesoł, to możemy pomóc choremu studentowi – podkreśla Julia.

czworka04

Oprócz „serdecznego drzewka”, na którym przez cały dzień można zawieszać życzliwe listki jest także specjalna fotobudka. Można w niej zrobić sobie zabawne zdjęcia, a dochód będzie przeznaczony na leczenie Szymona Jaszczołta, chorego na mukowiscydozę studenta, który czeka na przeszczep płuc.

– Wspieramy Szymona, którego miesięczne leczenie wynosi 5 tysięcy złotych – mówi Ewa Mazur z „Czwórki”. – Zdjęcie w śmiesznych okularach, wąsach, peruce czy kapeluszu to jedynie 3 złote. Dla jednej osoby to niewiele, ale jak się wszyscy zaangażujemy to uzbiera się ładna kwota – dodaje.

czworka01

Akcja wystrzeliła. Na drzewku z każdą minutą pojawiają się kolejne listki, a do fotobudki ustawiają się kolejki. Życzliwe będzie w szkole aż do ostatnich zajęć.

czworka02

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?