SPIN

Konferencja ze Stanisławem Szwedem w ratuszu

Aneta Borkowska środa, 23 listopada 2016, 13:40 Siedlce

konferencja

W siedleckim urzędzie trwa briefing prasowy z udziałem Stanisława Szweda, sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Spotkanie jest wstępem do odbywającego się dzisiaj Siedleckiego Forum Rynku Pracy. W konferencji bierze udział także Ewa Marchel, dyrektor PUPu.

Więcej swobody w walce z bezrobociem i prawdopodobna rezygnacja ze sztywnego profilowania pomocy – takie zmiany mogą czekać urzędy pracy.

– Chcemy jeszcze bardziej zaktywizować pracę urzędów pracy – powiedział przebywający z wizytą w Siedlcach Stanisław Szwed. Dodał, że trwają dyskusje nad nową ustawą o rynku pracy. – Chcemy, żeby rzędy pracy stały się czynnikiem aktywizującymi i wspierającym osoby bezrobotne oraz przedsiębiorców. Chcemy dać urzędom pracy większą swobodę działania. Niech to w nich będą podejmowane decyzje z jakiego wsparcia i jakich instrumentów powinno się w danym momencie skorzystać – dodał.

Według Szweda to właśnie urzędy pracy wiedzą najlepiej jakie są zapotrzebowania na lokalnym ryku pracy. Ministerstwo zamierza  kontynuować aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu.

– Z kolei w nowej ustawie o rynku pracy chcemy odejść od sztywnego profilowania bezrobotnych. Problem sygnalizują nam same urzędy pracy podkreślając, że utrudnia to ich działania – przyznał sekretarz MPRiPS. – System, który pozwala na to, aby w internecie sprawdzić co trzeba zrobić aby zakwalifikować się do konkretnego profilu nie jest doby – podkreślił.

Większy nacisk ma być w przyszłości położy ma pracę doradców zawodowych i pośredników pracy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?