SPIN

Spektakl „Szkło”

Aneta Borkowska sobota, 26 listopada 2016, 09:10 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 2 grudnia o godz. 9.30 na „Szkło” spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. Sala widowiskowa „Podlasie”.

Spektakl Szkło jest połączeniem tańca współczesnego z krótkimi czarno-białymi, retrospekcyjnymi filmami i dramatyczną narracją głównego bohatera. To spektakl o uczuciach, emocjach i dzieciństwie, którego nie było. Opowieść o życiu bez miłości, z poczuciem odrzucenia, z poczuciem winy. Świat widziany w konflikcie wartości przez pryzmat butelki i przy dźwięku szkła.

„Kim jestem, kim Ty dla mnie byłeś?”
Otwierają się drzwi zwykłego domu…

Scenariusz spektaklu jest oparty na wspomnieniach z życia dzieci wychowujących się w rodzinie z problemem alkoholowym. To rozważania zranionego emocjonalnie dziecka alkoholika, opowieść o życiu z poczuciem odrzucenia, z poczuciem winy, z brakiem miłości i poczucia własnej wartości. Mocne zaakcentowanie problemu poprzez artystyczny język tańca współczesnego, podejście do samego problemu DDA, symbolika, często niewypowiedziane dosłownie słowa, mają na celu uświadomienie powszechności tego zjawiska w naszym społeczeństwie oraz wskazanie różnych dróg szukania pomocy dla dzieci oraz osób dorosłych z rodzin dysfunkcyjnych.

Scenariusz i reżyseria: Joanna Woszczyńska
Choreografia: Bartosz Woszczyński, Joanna Woszczyńska

Bartek Woszczyński z etiudą ze spektaklu The Perfect World został laureatem I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Solo Dance Contest 2013 w ramach V Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63. Rezerwacja biletów: tel. 25 794 31 03

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.