SPIN

Korki, opóźnione autobusy. Ciężki poniedziałkowy poranek

Aneta Borkowska poniedziałek, 28 listopada 2016, 08:08 Aktualnie, Siedlce

Spore utrudnienia dla kierowców i pasażerów MPK dzisiaj w Siedlcach. Padający śnieg sprawił, że na ulicach i na chodnikach jest ślisko, a więc trzeba uważać.

Do tego w mieście poważne korki. Jak poinformował nas czytelnik, aby wjechać z bocznej uliczki na Garwolińską czekał prawie pół godziny. Także pasażerowie MPK muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż autobusy są w niektórych miejscach mocno poopóźniane.

– Przejechaliśmy dwa przystanki w 40 minut – powiedział rano pasażer autobusu linii nr 3. – Mam lekcje od godziny 8. Przyszedłem na przystanek na Unitów na autobus o 7.29 i nie dość, że autobus spóźnił się 20 minut to stoimy w korku już pół godziny, a przejechaliśmy pewnie nie więcej niż 300 metrów. Na pierwszych więc zajęciach mnie nie będzie, ale wiem, że nasza pani od angielskiego też stoi w korku – dodał.

Jak poinformował w Polskim Radiu RDC rzecznik policji Jerzy Długosz w Siedlcach doszło do 4 kolizji.

– Mieszkańcy dzwonią do nas i proszą także o interwencję u zarządców dróg i już niedługo na ulice powinny wyjechać piaskarki – powiedział.

zdjęcie archiwalne

9 komentarzy

 1. Kierowniczka dodano 5 lat temu

  Skandal !!!! Znowu słuzby drogowe zaspaly. Czy słuzby i firmy odpowiedzialne za jakość dróg zimo będą ukarane?
  Przecież wystarczyło tylko nocą posypać piaskie z NaCL . Nie ktoś się z tego wytłumaczy jak nasze podatki są wydawane na ten cel?

 2. Oburzony dodano 5 lat temu

  Co roku to samo… Zima zaskakuje naszych cudownych drogowców i wygląda na to, że taki stan rzeczy nigdy się nie zmieni. Delikatnie mówiąc W nosie mają mieszkańców!

 3. Żale dodano 5 lat temu

  Do Prezydenta proszę kierować. Jaka władza i Prezydent, taka organizacja życia w mieście. Nie za dużo tych wpadek. Panie Prezydencie może miał Pan rację określając siebie i innych u władzy słowami ,,stare pierniki".

 4. Siedlce i okolice dodano 5 lat temu

  To co się dzieje w tym mieście przechodzi ludzkie pojęcie. Jedyne w czym miasto jest dobre to w ściąganiu podatków. Jak trzeba coś zrobić dla obywateli czyli np. o 4.00 rano posypać drogi, żeby mogli normalnie dojechać do pracy to już gorzej. Niech nikt mi nie mówi, że nie da się podpisać umów ze służbami w taki sposób, żeby płaciły gigantyczne kary za wysyłanie piaskarek dopiero po 8:00 czyli po porannej kawce w urzędzie. Co roku to samo – nikt nie wyciąga żadnych wniosków i konsekwencji z porażek z ubiegłych lat. Co roku to samo. Może w proteście przestaniemy płacić podatki to się ktoś w końcu obudzi, że to urzędy i władza są dla obywateli, a nie odwrotnie. Okoliczne gminy to samo – drogi dojazdowe masakra !!!!

 5. smer dodano 5 lat temu

  Andrzej Sitnik dementuje, nie mam nic wspólnego z ostatnim bezprecedensowym atakiem zimy na Siedlce…Nie miałem zamiaru w ten sposób przejąc władzy w mieście…Wygram następne wybory to wam udowodnię że centymetrowa warstwa śniegu nie sparaliżuje miasta na kilka godzin!… 😉

 6. ???? dodano 5 lat temu

  Panie Kudelski czas zakończyć tą żenującą Prezydenturę!!!!!
  Co roku to samo, wstyd!!!!!!

 7. Dora dodano 5 lat temu

  Dziś wyjechałam z domu o godz 7:15, trasę 13km pokonuje w max 20 min, dziś jechałam 1h 10 min. Drogowcy nie spać!!! urzędnicy – tragedia. Brak konsekwencji.

 8. Emigrant dodano 5 lat temu

  Zaspaly z powodu braku kasy na odśnieżanie ,a raczej jej niewielkiej ilości z której po drodze każdemu misiewiczowi musi skapnac ?

 9. Sonic dodano 5 lat temu

  Na odśnieżanie nie ma ale 8 baniek w prezencie oddać to nie problem..bo honor nie pozwala.. wstyd p. Kudelski. To chyba kropka nad i w pańskiej prezydenturze..

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?