SPIN

Urząd przeprasza za poranek na drogach

Aneta Borkowska poniedziałek, 28 listopada 2016, 13:12 Siedlce

„To wynik zaniedbania naszych służb drogowych”. Tak urząd miasta przeprasza za dzisiejszy poranek na siedleckich drogach. Opóźnione o kilkadziesiąt minut autobusy, ogromne korki i przede wszystkim nieodśnieżone ulice. Tym razem zima naprawdę zaskoczyła w Siedlcach.

– Chciałem przeprosić wszystkich mieszkańców za dzisiejszy poranek. Jest to i trzeba to jasno powiedzieć wynik zaniedbania naszych służb drogowych – mówi rzecznik ratusza Dariusz Dybciak. – Dopiero o godzinie 7 pojawiły się piaskarki, ale nie mogły się poruszać, bo już były takie korki. Był to bardzo zły przykład działania służb drogowych – dodaje.

Umowa z PUKiem, który będzie dbał o odśnieżanie ulic w mieście obowiązywać będzie od 1 grudnia, ale to nie znaczy, że przed tym terminem nic nie będzie się działo.

– Normalnie działa tak mogę nazwać pogotowie zimowe, ono już zostało ogłoszone i już wcześniej była sypana sól na naszych głównych drogach – mówi Dybciak. – Tym razem ktoś chyba nie oglądał prognozy pogody. I za to przepraszam, bo taka sytuacja nie może się wydarzyć ponownie – dodaje.

W tej chwili w Siedlcach robi się już spokojnie. Na ulicach działa pięć piaskarek.

zdjęcia archiwalne

29 komentarzy

 1. Anonim dodano 5 lat temu

  Panie rzeczniku chyba Pan nie powinien przepraszać. Przepraszać powinien Prezydent, Naczelnik od dróg, szefostwo PUK.

 2. Xaveri dodano 5 lat temu

  PIĘĆ piaskarek na całe miasto – buahahaha… LOL!

 3. Piotr dodano 5 lat temu

  no proszę, chyba pierwszy raz przyznali się do winy. Wcześniej zrzucali na zimę, że za wcześnie przyszła albo niespodziewanie przyszła zimą.

 4. Żale dodano 5 lat temu

  Panie Prezydencie może czas na zasłużony odpoczynek. Centymetr śniegu i to już zbyt wiele. Strach pomyśleć jak spadnie dziesięć.

 5. Jan dodano 5 lat temu

  Pan ANDRZEJ SITNIK sprawdzi umowę z PUK , który ma monopol na buble i niechlujne pracę czas na weryfikację.

  • Antek dodano 5 lat temu

   Nie rozśmieszaj bo mam zajady 🙂

   • tyle dodano 5 lat temu

    Robi tyle na ile sytuacja (inni, oddani) pozwala.

 6. Ania dodano 5 lat temu

  Tak z ciekawosci. Czemu prezydent ma odpowiadac za to, ze piaskarki nie wyjechaly? Moim zdaniem to same piaskarki a raczej ich kierowcy i osoby, ktore te piaskarki wysylaja. Ale czemu prezydent to nie rozumiem. On osobiscie odpowiada za kazda piaskarke?

  • siedlczanin dodano 5 lat temu

   Prezydent odpowiada za całość. Jeżeli sam nie dopilnuje i nie wskaże, jak również nie wyciągnie konsekwencji od osoby przez Niego upoważnionej do wykonywania takich prac, to sam ponosi odpowiedzialność.

   • Ania dodano 5 lat temu

    Odpowiada za calosc ale najpierw odpowiadaja odpowiednie sluzby. On sam nie jest w stanie wszystkiego dopilnowac.

    • hłehłe dodano 5 lat temu

     Czyli po staremu (a może nowemu) – pierś do orderów ale w razie wtopy – to nie ja winny! Gdyby odśieżyli to byłaby oczywiścei zasługa władz!

    • siedlczanin dodano 5 lat temu

     Prezydent do realizacji statutowych czynności dobiera sobie ludzi, bo "sam wszystkiego nie ogarnie. Dlatego bezpośrednio do wykonywania czynności są podwładni. Ale jeżeli podwładni nie wykonują swoich obowiązków, a ich przełożony nie wyciąga w stosunku do nich wniosków to bierze odpowiedzialność na siebie.

   • Sztorm dodano 5 lat temu

    Ogarnijcie się Siedlczaninie! To było nagle załamanie pogody. Służby drogowe w całym kraju miały dziś rano ogromne kłopoty. A wielu komentujących zapewne rano smacznie spało gdy ludzie robili co mogli!

    • asd123 dodano 5 lat temu

     robili co mogli czego efekty można było zobaczyć rano 😉

 7. Jan dodano 5 lat temu

  Pani Ania niech napije się mleka szybciej będzie dorastać a na razie niech się nie ośmiesza.

 8. jaki dodano 5 lat temu

  Jaki pan, taki kram. Ot co.

 9. miron dodano 5 lat temu

  prezydent nie przewidział że zima przyjdzie jeszcze w listopadzie, w planach "dobrej zmiany" miała przyjść w grudniu dlatego umowa z PUKiem od 1 grudnia,

 10. miron dodano 5 lat temu

  zabrakło konsultacji z Jarkiem !

 11. Beata dodano 5 lat temu

  Jest mi wstyd za władze miasta . Uważam że takie przeprosiny to paranoja. Panie Dybciak niech Pań nie obwinia PUK-u bo wszyscy wiemy że winę ponosi ratusz z prezydentem na czele. Ja przepraszam wszystkich za takiego prezydenta.

 12. Gap dodano 5 lat temu

  Jest już 21.39 a chodniki nadal nieposypane!

 13. tom dodano 5 lat temu

  i jakoś nikt ze stołka nie spadł a dla przykładu powinien

 14. m dodano 5 lat temu

  PODZIĘKUJEMY W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH

  • siedlczanin dodano 5 lat temu

   I to jest najlepsza rada. !!!!
   Płacimy podatki, więc mamy moralne prawo wymagać. Jak obywatel spóźni się z zapłaceniem podatku, to otrzymuje kare w postaci karnych odsetek. To jak administracja miasta się spóźniła z odśnieżaniem tez powinna ponieść karę. Przeprosiny to za mało.

 15. aktualnie dodano 5 lat temu

  Na chodnikach dramat. Np. ul. Sokołowska – lodowisko. I niech Dybciak nie gada bzdur.

  • Anonim dodano 5 lat temu

   Do rzecznika!
   Mogę go zrobić z 25 części i połączyć

   • Może fjlm dodano 5 lat temu

    Był tytyuł!
    "Może film"
    Jest za to wskazówka, kto?
    Niepotrzebna, bo i tak by wiedział kto napisał.

 16. ten który dodano 5 lat temu

  Niepotrzebne te przeprosiny Panie Darku! Nie rozumiem kompletnie tej spazmatycznej desperacji. Spadło troszkę śniegu, trudno aby w ciągu doby wszystko było odśnieżone, posypane i wysuszone. Boicie się zimy? Taki mamy klimat…

 17. Kilińszczak dodano 5 lat temu

  Jakie Piaskarki? Przez 2 dni żadnej nie widziałem. Historia nieodśnieżania miasta powtarza się od kilku lat. To skandal, aby z nie dużych Siedlec nie można było wyjechać przez 1,5 godz. W pon.byłem w Węgrowie Sok.Podl. i Mińsku Maz. i tam nie było takiej historii MOŻNA

 18. statystyczny Polak dodano 5 lat temu

  A ja mam pytanie, czy skoro już od poniedziałku straszy się właścicieli nieruchomości mandatami (w radiu trąbią co godzinę – ciekawe ile zapłacili za te groźby) to czy za poniedziałek Ratusz też dostanie mandat za każdą nieodśnieżoną ulicę i chodnik? A za dzisiejszy piątek też będzie mandat? Bo akurat tam gdzie odśnieżali prywaciaże – pięknie, a tam gdzie publiczne chodniki i ulice – tragedia. Ja na pewno podziękuję w następnych wyborach i podaruje mandat wyborczy komuś innemu

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?