SPIN

Broniszewski nowym trenerem Pogoni Siedlce

Aneta Borkowska środa, 7 grudnia 2016, 13:50 Sport

Marcin Broniszewski został nowym trenerem Pogoni Siedlce. 36-letni szkoleniowiec oficjalnie rozpocznie pracę w I-ligowcu 2 stycznia 2017 roku.

Nowy trener Pogoni pierwsze kroki stawiał w Mazurze Karczew, w którym był odpowiedzialny za szkolenie młodzieży. Jego kolejnym przystankiem było Zagłębie Lubin. Na Dolnym Śląsku zawiązała się nić porozumienia pomiędzy nim a Franciszkiem Smudą. Obaj trenerzy później współpracowali w: reprezentacji Polski (Marcin Broniszewski m.in. rozpracowywał Greków przed EURO 2012), niemieckim II-ligowcu Jahn Regensburg oraz Wiśle Kraków. W Białej Gwieździe pomagał w prowadzeniu zespołu Smudzie, Kazimierzowi Moskalowi, Tadeuszowi Pawłowskiemu oraz Dariuszowi Wdowczykowi, ale i sam miał okazję poznać jak smakuje ekstraklasa. Jego mariaż z Wisłą zakończył się 31 sierpnia 2016 roku. Od tego momentu Broniszewski był przymierzany do objęcia funkcji trenera m.in. w Górniku Łęczna i Widzewie Łódź.

Umowa została zawarta na pół roku z opcją przedłużenia.

źródło oraz fot. Pogoń Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?