SPIN

UWAGA: nowy sposób na okradanie seniorów

Aneta Borkowska czwartek, 8 grudnia 2016, 13:16 Siedlce

Policja apeluje: nie wpuszczajmy do domu nieznanych osób. W ostatnich dniach na terenie Siedlec doszło do dwóch kradzieży, a poszkodowanymi są dwie starsze kobiety.

Sposób działania złodziejek jest taki, że jedna z nich najprawdopodobniej wpycha sobie poduszkę pod ubrania i udając, że jest w ciąży chce wzbudzić zaufanie ofiar. Po wpuszczeniu do lokalu pod pretekstem zostawienia paczki dla sąsiadów proszą przy okazji o rozmienienie 100 zł.  Niczego nieświadoma ofiara bierze banknot i udaje się do miejsca, gdzie przechowuje swoje oszczędności. Następnie kobieta, która udaje, że jest w ciąży, prosi o szklankę wody, a w kuchni zagaduje ofiarę. W tym czasie druga okrada mieszkanie.

W związku z tym policjanci apelują, by seniorzy mieszkający samotnie nie wpuszczali do mieszkań nieznanych im osób oraz jeśli ktoś zauważy podejrzane osoby np na klatce schodowej powinna natychmiast poinformować o tym dyżurnego KMP w Siedlcach.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, sprawczynie przed przestępstwem przeprowadzają w blokach tzw. rozpoznanie, podając się za pracownice instytucji społecznych, które chcą pomóc samotnie mieszkającym emerytom. W ten sposób uzyskują informacje, gdzie takie osoby mieszkają.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, oficer prasowy KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?