SPIN

Bożonarodzeniowy zlot harcerzy

Aneta Borkowska niedziela, 18 grudnia 2016, 21:55 Społeczeństwo

Zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP „Podlasie” im. H. Sienkiewicza w Siedlcach odbył się w dniach 9 – 11 grudnia w Skórcu. Z pełną odpowiedzialnością można uznać go za rekordowy w historii siedleckiego harcerstwa ostatnich kilkunastu lat.

harcerze02

W zlocie udział wzięło ponad 400 zuchów, harcerzy oraz instruktorów. Było to możliwe dzięki uprzejmości władz samorządowych gminy Skórzec, które udostępniły harcerzom Szkołę Podstawową oraz Gimnazjum.

harcerze03

W trakcie zlotu uczestnicy poznawali tradycje polskich świąt Bożego Narodzenia. Przygotowywali ozdoby, stroiki, a także potrawy, które od wieków gościły na polskich stołach w wigilijny wieczór. Aby uzmysłowić sobie zakres działań wystarczy wskazać, iż samych pierogów z kapustą i grzybami powstało ponad 2 tysiące. Kulminacyjnym punktem zlotu była wspólna wieczerza wigilijna, do której razem z zaproszonymi gośćmi, zasiadło blisko pół tysiąca osób. Najważniejszym z gości był oczywiście przybysz z dalekiej Laponii, który wręczył wszystkim upominki.

harcerze04

Boże Narodzenie to czas dzielenia się z innymi, dlatego też każda drużyna uczestnicząca w zlocie przygotowała paczkę świąteczną dla rodzin z terenu gminy Skórzec, które zostaną rozdysponowane za pośrednictwem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skórcu.

harcerze05

Tak ogromna inicjatywa, jaką był zlot, nie mogłaby się odbyć bez wsparcia władz samorządowych miasta Siedlce oraz powiatu siedleckiego, którym należą ogromne podziękowania ze strony wszystkich uczestników zlotu. Współpraca i pomoc władz samorządowych, jaka ma miejsce od wielu lat, jest jednym z czynników wpływających na zwiększającą się popularność harcerstwa na terenie ziemi siedleckiej.

autor: phm Andrzej Ryś, zespół ds. promocji i wizerunku hufca / foto dh Karol Zieliński – pełna galeria zdjęć TUTAJ (kliknij)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?