SPIN

Przekroczył granice? Burza po wpisie naczelnika

redakcja wtorek, 20 grudnia 2016, 00:23 Aktualnie, Siedlce

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zainteresował się wpisem naczelnika wydziału edukacji.

– (…) muszą zniknąć z pierwszych stron gazet i innych mediów zakodowane mordy, które kwiczą jak im się zabiera koryto! Muszą też zniknąć z naszego codziennego życia! – to fragment wpisu (opublikowanego jako publiczny) jaki na swoim profilu na portalu społecznościowym zamieścił Sławomir Kurpiewski, naczelnik wydziału siedleckiej edukacji.

Cały wpis był komentarzem do wydarzeń jakie miały miejsce z piątku na sobotę w polskim Sejmie. Opozycja zablokowała mównicę w sali plenarnej twierdząc, że sprzeciwia się ograniczeniu wolności mediów w Sejmie. Przed budynkiem Parlamentu RP protestowały tłumy ludzi.

Sytuację siedlecki urzędnik nazwał „hucpą przygotowaną metodycznie przez wrogie siły” mającą na celu „obalenie demokratycznie wybranego Rządu!”

Pod wpisem rozgorzała dyskusja. Jedna z komentujących osób napisała „(…) Szczerze, to gdybym był Twoim pracodawcą, to bym Ci podziękował za pracę i życzył sukcesów na drodze politycznej kariery.”

Wpisem siedleckiego urzędnika zainteresował się też Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który w całości przytoczył jego treść.

Nasz Ośrodek wystąpi do przełożonych Pana Sławka z wnioskiem o odsunięcie go od spraw zwiazanych z wychowaniem dzieci i młodzieży – (pisownia oryginalna) napisała na portalu społecznościowym pozarządowa organizacja.

osrodek-monitorowania

Ponieważ wpisy Sławomira Kurpiewskiego są otwarte dla wszystkich użytkowników portalu społecznościowego (dyrektorów szkół, rodziców i uczniów), a on sam jest znany w siedleckiej oświacie o komentarz w tej sprawie poprosiłyśmy prezydenta Siedlec (wcześniej zapoznałyśmy go z treścią wpisu). Wojciech Kudelski nie chciał tego komentować twierdząc, że jest to profil prywatny i odesłał nas do samego autora.

Podobnego argumentu w rozmowie z nami użył Sławomir Kurpiewski. Powiedział, że wpis zamieścił jako osoba fizyczna. Kiedy podkreślałyśmy, że jest urzędnikiem, naczelnikiem wydziału edukacji co łatwo sprawdzić, a jego wpisy może czytać uczeń, stwierdził, że on oddziela sferę osobistą od zawodowej i więcej nie chciał z nami rozmawiać.

Sekretarz miasta Sławomir Marchel (jemu także przeczytałyśmy wypowiedź) naciskany przez nas powiedział, że to „niezręczne sformułowanie”, ale jednocześnie dodał, że Sławomir Kurpiewski nie wypowiedział tego jako urzędnik, on sam „nie ma Facebook’a” a sprawa nie jest mu znana.

Dzisiaj w południe na profilu S. Kurpiewskiego znowu pojawił się wpis, w którym oświadczył, że posty które zamieścił jako osoba fizyczna, nie dotyczą KOD-u ani jego członków. Poinformował też, że nie wyklucza, że spotka się w sądzie z osobami nadinterpretującymi jego wpis.

14 komentarzy

 1. no cóż... dodano 5 lat temu

  Słoma wyłazi z butów razem z tonami wazeliny. Dyskwalifikacja urzędnika..w dodatku naczelnika wydziału Edukacji. Powinien wylecieć m.n.p. Marcel plącze się w zeznaniach. Ot oblicze władzy.

 2. grażyna dodano 5 lat temu

  ot,dobra zmiana

 3. Leszek R. dodano 5 lat temu

  Ludzie,
  Na co jeszcze przymkniecie oczy??? Co musi urzędnik w Siedlcach powiedzieć, zrobić, by oburzyło władzę i wyciągnęła słuszne konsekwencje?
  Zapytam przewrotnie, co ten Pan zrobił dla edukacji? Bo, że ją teraz nurza w błocie to chyba widzimy wszyscy?!

  Pytanie do zatrudniających- FIZYCZNĄ niegdyś osobę, jej fizyczność jest teraz gwarantem nietykalności nagle???

  Kicha

 4. Monia dodano 5 lat temu

  Ten wpis może się nie podobać, ale jest w 100% prawdą.

  • Leszek dodano 5 lat temu

   A kim ty jesteś by rozsądzać obprawdzie lub kłamstwie ?
   Nie widzisz nic sprzecznego w tej wypowiedzi? Nie marzy ci się apolityczny naczelnik edukacji? Bezstronny, bez uprzedzeń, przyjazny ludziom??? Monia przestań…
   Głosowałem na PiS nie wierząc , że będę oglądał to co mnie otacza. Głupio mi. Postąpiłem pochopnie !

 5. ciemnoludek dodano 5 lat temu

  "Hucpa przygotowana przez wrogie siły"
  Jakbym słyszał przywódcę partii i narodu Władysława Gomułkę. A to tylko pisowski aparatczyk.

  Pisowcom wydaję się, że obywatele marzą o reglamentowanej informacji, o rządowej zakłamanej telewizji, o gospodarce, której grozi klapa, o rozdawnictwie na lewo i prawo, o bezczelności rządzących, ich przekonaniu o własnej nieomylności.

  Według PiS-u każdy, kto o tym nie marzy, jest "zakodowaną mordą". Jakież to chrześcijańskie i pełne miłości bliźniego. Prawe i sprawiedliwe.

 6. M.. dodano 5 lat temu

  Pamiętam czasy w naszym kraju kiedy ludzie znikali z naszego codziennego życia, choćby ks. Jerzy Popiełuszko. Czy te chwile wracają?

 7. sielczanin dodano 5 lat temu

  a kto doniósł do OMZR i K i nnych bredni

 8. Anka dodano 5 lat temu

  Pan naczelnik to chyba sam ze dwadzieścia lat przy korycie! To i kwiczy! Wstyd!

 9. Anka dodano 5 lat temu

  A pan naczelnik to już chyba 20 lat przy korycie!

 10. mam już dość pisania tu 'anonim' dodano 5 lat temu

  Mieliście okazję w ostatnich wyborach pokazać czerwoną kartkę władzy spod szyldu PiS, PO, PSL, cokolwiekinnego.

  Mieliście okazję w ostatnich wyborach rozpocząć budowania bezpartyjnych, obywatelskich Siedlec.

  Mieliście okazję do zawiązania z nową władzą takiej umowy, że jeśli któryś naczelnik uzewnętrznia swoje poglądy, władza dziękuje mu za współpracę.

  Mieliście okazję do wprowadzania normalności.

  A teraz macie polityczne poematy.

 11. Jan dodano 5 lat temu

  Znam Sławka, całe swoje urzędowanie w urzędzie miasta Siedlce to postawa w rozkroku ale ogólnie dobry chłopisko tylko jego zwierzchnicy przez tyle lat to cwaniacy polityczni ,a on to wykonawca.amen i pozdrawiam Sławka jestem przy tobie nie bierz to do serca.

 12. jacek dodano 5 lat temu

  pozdrawiam pana Slawka! niech sie pan nie martwi.
  jest pan dobrym szachista. szacunek!!!

 13. Andrzej S. dodano 5 lat temu

  Jak można takie bzdury wypisywać na Pana S.Kurpiewskiego, ma również prawo do napisania tego co myśli i czuje, a to co napisał to nie ma nic wspólnego z wychowaniem dzieci, a jeśli ma to to tylko pozytywny wpływ, trzeba zawsze myśleć, a on myśli bo to co się dzieje w sejmie to przekracza wszelkie granice przyzwoitości, Ci wszyscy co okupują sejm, niech złożą mandaty poselskie, bo my podatnicy nie chcemy płacić nierobom.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?