SPIN

Centrum Onkologiczne, reforma oświaty, zanieczyszczone powietrze

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 stycznia 2017, 08:22 Siedlce

Rozpoczęła się konferencja prasowa siedleckiego Koła Platformy Obywatelskiej RP. Najważniejszymi punktami spotkania będzie dzisiaj informacja na temat budowy Centrum Onkologicznego i wysokości kontraktu z NFZ w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach.

– Wpłynęły dwie oferty na wykonawstwo. Przekroczyły planowany budżet o dwa miliony, więc zarząd szpitala zastanawia się co dalej – mówi Marcin Kulicki, prezes placówki. – Co do kontraktu to ten podpisany do połowy roku jest w takiej samej kwocie jak do tej pory czyli 1,5 miliona na SOR – dodaje.

Dodatkowo podczas spotkania został poruszony temat reformy oświaty.

– Nie jesteśmy ogromnymi zwolennikami zmian, ale to samorząd odpowiada za wdrożenie reformy, więc się angażujemy – mówi radny Mariusz Dobijański.  –  Jesteśmy zaskoczeni złożoną przez prezydenta propozycją o przekazywaniu oddziałów. Być może matematycznie ma to sens, ale matematyka ma to do siebie, że jest odhumanizowana. Rodzice, którzy do mnie dzwonią nie wyobrażają sobie, że dzieci lub klasy przenoszone będą do innych szkół – dodaje.

Platforma gwarantuje wsparcie dla rodziców którzy będą zmuszani przez dyrektorów do przenoszenia dzieci do innych szkół.

-Nie wyobrażam sobie, aby moje dziecko w 3 klasie zostało przeniesione do klasy 4 do nowej szkoły, do nowych nauczycieli – mówi Dobijański.

Poruszono także temat zanieczyszczonego powietrza w mieście.

– Proponujemy, aby pieniądze, które ZUO wypracowało w formie dywidendy przekazało na wymianę pieców grzewczych lub by sięgnąć po pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – mówi radny Piotr Karaś. – Gdyby połączyć te środki może pozwoliłoby to na dofinansowanie w 90 procentach wymiany pieców – dodaje.

Dodatkowe zagadnienie, które zostało poruszone to budżet obywatelski. Według radnych PO satysfakcjonującą kwotą byłyby 2 miliony złotych. Platforma chce się spotykać z mieszkańcami w poszczególnych okręgach i mówić i budżecie.

15 komentarzy

 1. ??? dodano 5 lat temu

  Co to za szopka?

 2. Kolo dodano 5 lat temu

  Odhumanizowana matematyka? Co autor miał na myśli? Czy w szkole mogą działać partie polityczne? Czy pan Dobijański zaproponował jakiekolwiek inne rozwiązania?

 3. Przecież dodano 5 lat temu

  To nie Dobijański mówi że reforma oświaty jest przygotowana i to nie PO odpowiada za jej wdrożenie. Za cyferkami są ludzie i o tym trzeba pamiętać.

 4. Kpina dodano 5 lat temu

  Od kiedy to prezes szpitala opowiada o kontraktach na konferencji partii politycznej? Panie platformiany prezesie proszę skupić się na pacjentach a nie urządzać hucpę polityczną.

  • Anonim dodano 5 lat temu

   Do PIS może należeć Dyr. Szpitala, a do PO nie?

 5. mika dodano 5 lat temu

  O ile mnie pamięć nie zawodzi to PO poparła budżet miasta na 2017 r. także w części budżetu obywatelskiego. O konsekwencję w działaniu i słowach upraszam.
  Platforma nie popiera reformy oświaty, ale proszę zaproponować lepsze rozwiązanie. Tak jak chce Pan Dobijański, to szkołach podstawowych nauka będzie trwała do godz. 20.00. Czy na to, też godzą się rodzice?

 6. Do Mika dodano 5 lat temu

  Super. Nie popiera ale musi wskazywać rozwiązania, które mają poprawić spaprana reformę.

  • Mila dodano 5 lat temu

   Nie musi ale chyba powinien!

 7. pola dodano 5 lat temu

  "Platforma gwarantuje wsparcie dla rodziców którzy będą zmuszani przez dyrektorów do przenoszenia dzieci do innych szkół." – członkowie platformy będą odprowadzać dzieci do szkoły, czy nosić im tornistry?

 8. :) dodano 5 lat temu

  Pan prezes może otworzy oczy, a parking ludziom?
  (uwaga! nazwisko p. Dobijańskiego pomylone w tekście)

 9. ciemnoludek dodano 5 lat temu

  Nie byłoby tej dyskusji o oświacie, nie mielibyśmy wszyscy problemu, gdyby dojna zmiana nie wprowadziła na wariata deformy edukacji.
  Nieprawdaż?

 10. Stefan dodano 5 lat temu

  Niestety, prawda.

 11. mlody dodano 5 lat temu

  A pło to jeszcze istnieje w Siedlcach bo po tych ich sejmowych wyskokach to tylko pozostaje im wyskoczyć z okna- żenada

 12. wojciech dodano 5 lat temu

  Co ten Dobijański gada za głupoty, że w 4 klasie nowi nauczyciele w innej szkole a w tej co są to nie będą nowi dla tych dzieci. Pani od 1-3 juz nie będzie ich uczyła. Przynajmniej dzieci np.w 7 nie będą musiały chodzić na dwie zmiany. Popieram reformę!!!

 13. Mm dodano 5 lat temu

  W sp7 to dzieci będą pewnie chodziły na 3 zmiany. Nikt nie zgodzi się na przerzucanie dzieci wg nie wiadomo jakiego klucza. Chyba,ze odgórnie zostanie wprowadzona rejonizacja i będą dzielone wszystkie klasy od 1 do 7.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?