SPIN

Policja sprawdzi czy nosimy odblaski i mamy zapięte pasy

Aneta Borkowska środa, 25 stycznia 2017, 08:31 Aktualnie

Dziś i jutro na naszych drogach będzie więcej policyjnych kontroli. Okres jesienno – zimowy charakteryzuje się wzrostem wypadków z udziałem osób zaliczanych do grupy „niechronionych uczestników ruchu drogowego”, czyli pieszych, rowerzystów i motocyklistów.

Właśnie z myślą o tych osobach siedlecka policja dzisiaj na drogach przeprowadzi działania „DZIEŃ ODBLASKU”.

– Będziemy zwracać szczególną uwagę na nieoświetlonych rowerzystów, sprawdzać czy piesi korzystają z przejść zgodnie z przepisami, wyłapywać tych  nietrzeźwych, ale przede wszystkim będziemy zwracać dziś uwagę na osoby, które poza obszarem zabudowanym nie używają elementów odblaskowych – mówi rzecznik siedleckiej komendy Jerzy Długosz. – Od początku roku funkcjonariusze odnotowali ponad 60 takich wykroczeń – dodaje.

Ale nie tylko niechronieni uczestnicy będą sprawdzani, gdyż jutro (26 stycznia) przeprowadzona zostanie akcja „Pasy”.

– Niestety wielu kierowców i pasażerów nadal nie zapina pasów bezpieczeństwa, które są jednym z podstawowych elementów bezpiecznej jazdy – mówi rzecznik. – I w związku z tym także ich postaramy się wyłapać – dodaje.

Komentarze (1)

  1. xyz dodano 5 lat temu

    U nas albo akcja albo leżenie odłogiem. Tylko działania systematyczne dadzą pożądany efekt. Niech szanowny rzecznik wyjedzie 10 km poza miasto to zobaczy ile osób bladym świtem lub podczas szarówki porusza się bez żadnych odblasków, nie mówię o paniach i nie tylko jeżdżących z komórką przy uchu, a brakuje kończyny by włączyć kierunkowskaz. Tylko po co się narażać na przeziębienie, lepiej posiedzieć w ciepły samochodzie i poobserwować przyrodę.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?