SPIN

Demokracja „po siedlecku”

Aneta Borkowska czwartek, 26 stycznia 2017, 13:26 Siedlce

Radny Andrzej Sitnik podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed urzędem miasta poruszył kilka tematów.

1. Andrzej Sitnik poinformował, że chciał zadać kilka ważnych pytań prezydentowi na jutrzejszej sesji, ale dostał odpowiedź odmowną. Chodziło m.in. o:
– wysokość dywidend wypłaconych miastu przez spółki miejskie,
– koszty dostosowania szkół do reformy oświaty,
– podanie liczby nauczycieli zatrudnionych w siedleckich szkołach publicznych z podaniem etatu,
– informację o wysokości pożyczki zaciągniętej w 2016 roku,
Co ciekawe, jak przyznał Sitnik, podobne pytania skierowali do prezydent wcześniej inni radni i potraktowano je jako interpelacja, na które udzielono odpowiedzi.

2. Zasadność podwyżki ceny wody skoro Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wypłaciło ponad 6 milionów złotych dywidendy z czego według Sitnika ok. 3,9 mln miało wpłynąć do kasy miasta. Radny zastanawiał się czy podobne zyski wypłacają inne spółki miejskie.

3. Przewodniczący „Bezpartyjnych Siedlec” podkreślił, ze jego zdaniem zapomniano o roli usłużnej spółek komunalnych względem mieszkańców – doprowadzono do sytuacji, że te wypracowują zyski, z których siedlczanie nie tylko nie mają korzyści, ale muszą za nie płacić. Tak jak płaca za nagrody przyznawane zarządom spółek.

19 komentarzy

 1. Zorro dodano 5 lat temu

  Panie ANDRZEJU wytrwałości zdrowia a siedlczanie dowiedzą się o wszystkim o tej fałszywej kokieterii cwaniakach którzy miasto doprowadzają do ruiny .amen

 2. roman dodano 5 lat temu

  Demokracja po "siedlecku" i co uwierzyli ???

 3. Anonim dodano 5 lat temu

  W państwie PiS opozycja nie ma prawa zadawać pytań .

 4. Kloto dodano 5 lat temu

  Zimny dzień wzmacnia organizm? Pewnie tak! Ale nie wszystko da się powietrzem leczyć w czasach takiej grypy.

 5. Anonim dodano 5 lat temu

  Kiedy skończy to kosztowne przedstawienie? Jak dla mnie bilety na ten spektakl zaczynają być za drogie. Nikt natomiast nie pyta czy chcę oglądać, ale każe słono płacić. Długi, kredyty, pożyczki, dziurawe ulice i chodniki. Szkoda naszych Siedlec.

  • nie prawda dodano 5 lat temu

   Prezydent mówi entuzjastycznie o tym co widzi w mieście.
   139998 oczek mieszańców powinno być poddane leczeniu.
   Dzisiaj na stronie cieszą się z ilości urodzeń w stosunku do ….. Pewnie 500+ działa już.

 6. on dodano 5 lat temu

  powinien byc przepis, ustawa ze zobowiązania mozna zaciagac wylacznie na czas trwania swojej kadencji. i tyle. a tak jedni rozdają premie a za 10 lat jak trzeba bedzie obligacje wykupic to ktos inny bedzie oszczedzał

 7. ??? dodano 5 lat temu

  To pewnie kolejna sztuczka Paryły związana z ratowaniem "świetnych" finansów Miasta, którego za Magellana powinni wywalić z pracy. Wydrenuje zyskowne spółki i nie będzie nic jak mawiał Kononowicz. A na marginesie – na tym najbardziej zyskała Gmina Siedlce, bo otrzymała niespodziewanie dywidendę z PWiK i z ZUO.

 8. już nie siedlczanin dodano 5 lat temu

  Ludzie naprawdę obudźcie się w tych Siedlcach.Szkoda słów,Pracujecie na zarobki prezydenta jego świty prezesów spółek i sukienkowych.
  Wstajecie do pracy i już macie tego dnia dość.Rozumiem Was.Też tak miałem.To jest miasto i kraj patrz, POLSKA bez przyszlości.Pracowałem w korporacji była redukcja,,skorzystałem z okazji (bo ciągle narzekałem jak włączałem TV .Zabrałem pieniądze i moją rodzinę i wyjechałem na Wyspy.Czy jest lepiej.Nie korzystamy z benefitów i muszę powiedziedzieć że musimy z żoną liczyc pieniadzę ALE JEST SPOKOJNIEJ.Pracujemy starszy syn sie dobrze uczy,jest najlepszy w w szkole z matematyki i razem z zoną zrobimy wszystko aby jemu pomóc.Tak to My:DRUGI SORT.

  • Siedlczanin dodano 5 lat temu

   Zbastuj!

 9. tom444 dodano 5 lat temu

  Mam pytanie? Co takiego p. Sitnik zrobił dla naszego miasta? Ja jako rodowity siedlczanin z dziada pradziada, za wyjątkiem jego popisów na stanowisku dyrektora MOSIR-u nic nie pamiętam

  • a co zrobił dodano 5 lat temu

   Kudelski dla naszego miasta?
   A Sitnik jest radnym wybranym przez "suwerena".

   • zenia dodano 5 lat temu

    Raczej Pan Kudelski a nie pan Sitnik!

 10. JOT44 dodano 5 lat temu

  Mam pytanie, a co zrobił prezydent?- zadłużył miasto, wybudował kolejne kościoły, w tym najważniejszy-galerię, przez co pozbawił wielu ludzi pracy, doprowadził do tego, że mnóstwo drobnych przedsiębiorców splajtowało, uchwalił horrendalnie drogie bilety w MPK , ulice zakorkowane, smród potworny, bo nie modernizowana kanalizacja nie daje rady…. co tam jeszcze "dobrego"??? i typowe dla obecnej władzy- kompletnie ignoruje głosy ludzi,podwyżka wody i ścieków? a co robi wpwik oprócz tego, że jest i kilka osób ma solidne pensje?

  • zenia dodano 5 lat temu

   Przeczytaj sprawozdania z realizacji budżetu za poprzednie lata. Ze zrozumieniem! To co tu napisałeś jest infantylne i kompletnie niezgodne z faktami!

   • gremium dodano 5 lat temu

    a co tu jest niezgodne z faktami? zadłużenie miasta nie jest faktem?

    • Zenek dodano 5 lat temu

     Zadłużenie? I co w tym dziwnego skoro inwestycje w Siedlcach można mnożyć? To bardzo dobrze, że poprzednie rady wykorzystały okres finansowania 2007-2013. Tak się robi przecież na całym świecie. Ten kto takie rzeczy neguje, to w ogóle nie powinien się wypowiadać. Przecież Wyborcy to ocenili. Ocenią też za 3 lata. I to nie po czczym gadaniu, a po faktach!

 11. Winetu dodano 5 lat temu

  Zeniu misiaczku nie podniecaj się tak bardzo ,od korytka politycznych i nie potrzebnych wywalimy do ZUO .

 12. orion dodano 5 lat temu

  Zenek co ty pie..lisz ??? "…wykorzystały okres finansowania 2007-2013. Tak się robi na całym świecie…" Bzdury kompletne. I Ty piszesz, że przeczytałeś sprawozdanie z realizacji budżetu hahaha wolne żarty. Pytam co zostało sfinansowane z dotacji? Może aquapark, może stadion, może obwodnica wszystko to wielomilionowe kredyty. Nawet na ogrodzenie parku miejskiego koszt 600 000 zł podparciem był kredyt. A ile pieniędzy poszło w błoto ??? Plany i wizualizacje pewnie widziałeś dworzec PKP, dworzec PKS, tunel może mając tak ogromną wiedzę wiesz ile to kosztowało? I wg Ciebie nie powinienem się wypowiadać bo neguje te durne decyzje hahaha śmiech na sali.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?