SPIN

Wystawa malarstwa i collage Macieja Tołwińskiego

Aneta Borkowska niedziela, 29 stycznia 2017, 09:56 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 3 lutego o godz. 18. do Galerii Teatralnej na wernisaż malarstwa i collage Macieja Tołwińskiego „Przekroje Maćka”.

Maciej Tołwiński – magister pedagogiki z plastyką na Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Związany z siedlecką grupą „Ławeczka”. Swoje emocje wyraża poprzez malarstwo, rysunek i collage.
Malując utrwala myśli, codzienność, ważne momenty. Tworzy pełne ironii, dystansu i humoru pamiętniki komentujące życie codzienne. Efekty prac są dla niego ważnym znakiem czasu, gdyż są sentymentalną ściągawką, pozwalającą przenieść się w błogie lata tego co już minęło…
Aktualnie tworzy serię anatomii i przekrojów wszystkiego co wpadnie mu do głowy, wszystkiego do czego warto zajrzeć. „Pod nóż” poszły już auta, buty, samoloty, jeden chomik ale najczęściej zagląda do wnętrza człowieka”.

„Nie wiem skąd u mnie pociąg do krojenia, cięcia, zaglądania tam gdzie trudno zajrzeć.. Nie wiem dlaczego wszystko muszę przekroić a później to opisać.. Maluję, aby się tego dowiedzieć..”

Możliwość komentowania jest wyłączona.