SPIN

ZUS zaprasza na szkolenie

Aneta Borkowska wtorek, 31 stycznia 2017, 17:49 Społeczeństwo

Jeżeli prowadzisz firmę lub pracujesz w księgowości, to siedlecki ZUS przygotował dla Ciebie specjalne szkolenie z tematyki zasiłkowej. Trwają zapisy na bezpłatne zajęcia, które odbędą się już 23 lutego.

– Kurs skierowany jest do przedsiębiorców, którzy zatrudniają pracowników. Na szkoleniu przekażemy wiedzę o świadczeniach związanych z chorobą i macierzyństwem. Będziemy mówić o przepisach, dokumentach oraz innych informacjach niezbędnych do wypłaty świadczeń – mówi Beata Zając, naczelnik wydziału zasiłków siedleckiego ZUS, która poprowadzi zajęcia. – Omówienie tych zagadnień najbardziej przyda się płatnikom składek, którzy zgłaszają do ubezpieczenia chorobowego powyżej 20 ubezpieczonych, ponieważ prawo nakłada na nich obowiązki związane z obsługą „spraw zasiłkowych”. Temat bliski będzie także tym pracodawcom, którzy co prawda nie wypłacają zasiłków, ale zgodnie z przepisami kodeksu pracy są zobowiązani do wypłaty wynagrodzenia za czas choroby – dodaje.

Na bezpłatny kurs, który odbędzie się 23 lutego w godz. 10:00 – 14:00 w siedzibie siedleckiego oddziału ZUS, można zapisać się telefonicznie pod numerem (025) 640-16-50. Liczba miejsc jest ograniczona, więc o udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji o szkoleniach organizowanych w ZUS można znaleźć na stronie www.zus.pl w zakładce „Kalendarium ZUS”.

źródło: Piotr Olewiński, rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?