SPIN

Z komendy w Siedlcach do Szczytna. Fałdowski rektorem

redakcja sobota, 11 lutego 2017, 13:26 Siedlce

11 lutego minister Mariusz Błaszczak wyznaczył go na stanowisko komendanta-rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W Siedlcach jego obowiązki przejął młodszy inspektor Janusz Celiński.

Dzisiaj Fałdowski został uroczyście wprowadzony do uczelni: odebrał z rąk przedstawiciela MSWiA insygnia rektorskie: łańcuch rektorski oraz buzdygan i złożył meldunek o objęciu obowiązków.

„Wyższa Szkoła Policji jest jedyną w Polsce uczelnią kształcącą oficerów Policji, którzy następnie realizują zadania i pełnią służebną rolę wobec społeczeństwa. Chciałbym, aby ta uczelnia była uczelnią elitarną (…)” – powiedział w swoim wystąpieniu.

Mł. insp. Marek Fałdowski urodził się w 1971 r. w Siedlcach. Służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku. W swojej zawodowej karierze był m.in. naczelnikiem sekcji, zastępcą komendanta powiatowego oraz miejskiego policji. Od 17 stycznia 2007 r. był komendantem miejskim siedleckiej policji.

Opr. sierż. szt. Daniel Bruski
Zdjęcia: nadkom. Arkadiusz Błaszczuk

tekst: zmieniony

5 komentarzy

 1. 1 dodano 5 lat temu

  No, gratuluję Marek!

 2. Ela dodano 5 lat temu

  Szczerze gratuluję , wysokiej klasy człowiek i awans jak najbardziej zasłużony.

 3. gośka dodano 5 lat temu

  Gratulacje odpowiedni człowiek

  • jpone dodano 4 lata temu

   https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wschodnie-obyczaje-w-policji-czyli-kto-uczy-polskich-strozow-prawa/2xvc5dz

 4. jpone dodano 4 lata temu

  Komentarze krytyczne można umieszczać ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?