SPIN

Kiedy poznamy wykonawcę obwodnicy i tunelu?

redakcja środa, 15 lutego 2017, 21:17 Siedlce

Władze Siedlec przesunęły daty rozstrzygnięcia przetargów na budowę obwodnicy oraz tunelu w przedłużeniu ulicy Kilińskiego. W przypadku tunelu to już 10 termin.

Dzisiaj powinniśmy poznać wykonawcę 3 etapu obwodnicy, czyli drogi na odcinku od ul. prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego do ul. Składowej, ale termin przesunięto na 15. marca. To pierwsza zmiana.

Inaczej jest przypadku tunelu pod torami. Po raz pierwszy przetarg ogłoszono we wrześniu 2014 roku. Dzisiejsza zmiana jest już dziewiątą. Teraz rozstrzygniecie zaplanowano na 14 marca.

Powód? Brak pieniędzy. Obie inwestycje mają być współfinansowane w dużym stopniu ze środków unijnych, ale miasto ciągle nie ma informacji kiedy i w jakiej kwocie dostanie wsparcie. Szacunkowy koszt obwodnicy to ponad 31,5 mln złotych plus VAT a tunelu ponad 25 mln złotych. Zakończenie pierwszej inwestycji datowane jest na a drugiej na maj 2018.

Foto: archiwum z 2014 roku podczas prac PKP

12 komentarzy

 1. Propozycja dodano 5 lat temu

  Proszę o ułożenie chodnika w tunelu.
  Ludzie będą mieli przejście.
  Będziemy czekali na pieniądze z Nowej Unii (10-15lat) bo ta która jest nie da, a przynajmniej UM nie da.

  Jeszcze nie dawno przed 2005 r nikt nie oglądał się za dotacjami. Robiono to na co nas stać.
  Może są jakieś lekarstwa by wyleczyć się z myśli i mówieniu o dotacjach unijnych (forsoterapia).

 2. nie... dodano 5 lat temu

  Nie ma gorszej nędzy ….jak brak pieniędzy.

 3. Anonim dodano 5 lat temu

  Przecież w listopadzie 2014 roku w trakcie debaty Prezydent Kudelski mówił, że miał środki na budowę tunelu, ale obiecał przeznaczyć je na remont budynku Żółkiewskiego. Czuje się okłamany przez Kudelskiego. Chciał tym kłamstwem zbić jedynie kapitał polityczny i taki baran jak ja w te kłamstwa uwierzyłem. Remontu Żółkiewskiego nie ma do tej pory, to pytam gdzie podziały się pieniądze.

  • Cyt dodano 5 lat temu

   Trzeba było obejrzeć sobie budżet w 2012 czy 2013 roku to byś wiedział, że wtedy pieniądze się skończyły. A jeśli nie spojrzałeś i uwierzyłeś to nie pisz że czujesz się oszukany.

 4. Yacek dodano 5 lat temu

  Z tego co kojarzę to tunel jako taki juz jest.
  Na razie mogliby zrobic jakies prowizoryczne schody czy zjazd da rowerów coby ludzie nie musieli zapierniczać aż do przejścia pod PKP lub na którykolwiek z wiaduktów, żeby przekroczyć tory…

  • y. dodano 5 lat temu

   Ale chyba chodzi o to, że "prawnie" jeszcze nie istnieje. Wydaje mi się,że jeśli cała konstrukcja będzie prowizoryczna to w przypadku jakiegoś nieszczęścia miasto będzie winne.

 5. acomnieto dodano 5 lat temu

  obiecał to ma być i g…o mnie to obchodzi…,że przeznaczył pieniądze na imprezy z zaprzyjaźnionymi wioskami z zagranicy… znowu przepije domek babci cały i… tunel…

 6. Sprawiedliwy dodano 5 lat temu

  I tak wiadomo która firma prawdopodobnie wygra , znana święta i polska a że o pięćdziesiąt droższa procent to ciemny i święty lud tego nie zauważy i kupi to.

 7. jack dodano 5 lat temu

  Może mi kto wytłumaczyć co ma w tym tunelu kosztować 25 mln zł? Za 25 mln to się buduje kilometr autostrady a nie tunel – który de facto już jest wykopany i wybetonowany…

 8. ello dodano 5 lat temu

  A co się dzieje na dużej obwodnicy Siedlec? Od ponad roku ustawiają słupki zamiast naprawić? Teraz już na dłuższym odcinku. Czekają aż się całkiem droga rozsypie? Na to też brak pieniędzy? Może jednak taniej naprawić niż potem od nowa budować, ta niegospodarność jest porażająca.

  • elloello dodano 5 lat temu

   "duza obwodnica" nie jest miejska tylko krajowa, zapytaj w GDDKiA i nam powiedz kiedy zrobia

 9. obserwator ll dla dodano 5 lat temu

  Przed wyborami wszystkie kłamstwa pisiakòw powròcą i dalej będą ciemnej siedleckiej masie wpierać,że to jest prawda i chwilowy brak pieniędzy już się skończył i po wyborach dalej można oszukiwać i kłamać jak to dzisiaj robią partyjne elity na wzòr dawnej nieboszczyk PZPR,partyjniaki się zmienili część się przefarbowała a koryto pozostało ciągle to samo czyli lud nas wykarmić tylko trzeba sprytnie oszukiwać.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?