SPIN

Oddaj krew z harcerzami

Aneta Borkowska piątek, 17 lutego 2017, 07:03 Społeczeństwo

Już po raz czwarty harcerze z siedleckiego Hufca ZHP „Podlasie” z okazji Dnia Myśli Braterskiej organizują 22 lutego zbiórkę krwi.  W tym roku zmienia się jednak formuła akcji.

W poprzednich edycjach w tym dniu krew oddawali wyłącznie harcerze. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy zapraszają do oddawania krwi wszystkich chętnych.

Krew jest szczególnym darem, jaki możemy ofiarować innym ludziom. Nie można jej wyprodukować ani zastąpić żadnym substytutem. Dlatego tak ważne jest honorowe krwiodawstwo. Należy pamiętać, że niektóre grupy krwi są niezwykle rzadkie, stąd też tworzenie szerokich baz krwiodawców jest tak istotne. Osoby te w razie potrzeby mogą podzielić się krwią, ratując tym samym życie drugiemu człowiekowi.

Miejscem tegorocznej akcji jest, jak co roku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Siedlcach mieszczące się przy ulicy Formińskiego. Akcja rozpocznie się 22 lutego (środa) o godzinie 9. i potrwa do 12.

Organizatorzy przygotowali upominki – niespodzianki dla wszystkich osób, które tego dnia postanowią podzielić się z innymi tym najcenniejszym darem.

O akcji TUTAJ (kliknij)

tekst oraz foto.: hm. Andrzej Ryś – zespół ds. promocji i wizerunku Hufca ZHP „Podlasie”

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?