SPIN

Ryszard Petru o mobilizacji i dePiSyzacji

redakcja poniedziałek, 20 lutego 2017, 22:35 Siedlce

– Wiem jaki wynik osiągnął PiS w Siedlcach w ostatnich wyborach i myślę sobie, że jedną z przyczyn było to, że ten region był przez lata zapomniany – tymi słowami Ryszard Petru zaczął dzisiejsze spotkanie z siedlczanami.

Szef Nowoczesnej podczas wizyty w Siedlcach, skoncentrował  się na problemach centralnych. Problemy regionu zostawił lokalnym strukturom Nowoczesnej, bo jak stwierdził, to one wiedzą czego miastu brakuje i czego mu potrzeba. Razem z nim w Sali Białej MOK pojawiły się pochodząca z Siedlec Kamila Gasiuk-Pihowicz i Ewa Lieder.

– Nie chcemy być opozycją totalną. Chcemy punktować PiS, ale chcemy jednocześnie przedstawiać lepsze rozwiązania. Powstaliśmy, bo uważaliśmy, że sprawy mogą iść do przodu szybciej. Byliśmy sprzeciwem wobec bylejakości i marazmu, ale teraz, w czasach rządu PiS-u, walczymy o podstawowe bezpieczeństwo Polaków.

Ryszard Petru skrytykował postawę i ostatnie wypowiedzi Antoniego Macierewicza (m.in. tę nazywającą katastrofę lotniczą pod Smoleńskiem,  jednym z trzech etapów agresji rosyjskiej na Europę) oraz Witolda Waszczykowskiego. Odniósł się także do ostatnich zdarzeń drogowych i wypadków z udziałem prezydenta Polski Andrzeja Dudy, ministra MON Antoniego Macierewicza i premier polskiego rządu Beaty Szydło.

Wypowiedzi szefa Nowoczesnej próbowały przerwać 2-3 osoby, ale bez skutku.

– W tym konkretnym przypadku (wypadek premier Szydło) mamy do czynienia z manipulacją jaką znamy także z Sejmu i za co mam olbrzymie pretensje do PiS-u. I dlatego jak przejmiemy władzę to trzeba zacząć od dePiSyzacji. DePiSyzacja oznacza, że Trybunał ma być niezależny, sądownictwo ma być niezależne i że żaden Ziobro nie będzie nam się wpieprzał w prokuraturę, że media publiczne mają informować o faktach i Misiewiczów trzeba wywalić – wyliczał Petru.

Według przewodniczącego Nowoczesnej jest tylko jeden sposób na wygranie najbliższych wyborów i jest to „przekonanie tych, którzy się wahają”.

– My nie możemy tych z PiS-u traktować jak wrogów. Część z nich trzeba traktować jak zbłąkane owieczki. Trzeba próbować przekonać ich argumentami. Trzeba dotrzeć do tych, którzy głosowali na PiS i teraz tego żałują – tłumaczył.

8 komentarzy

 1. Rudolfina dodano 4 lata temu

  Lepsze rozwiązania? Proszę! Raz! Dwa! Trzy! Konkretnie! Tylko bez ściemy! Bo na hasła de… się nie nabierzemy. To pustosłowie!

 2. pola dodano 4 lata temu

  Zastanawia mnie, kto daje się nabierać na to pustosłowie. Zbłąkane owieczki, a właściwie baranki to ci, którzy podatni są na antypolską propagandę.i pozwalają się wodzić za nos "ekonomicznym ekspertom" typu pan Petru.

 3. jaro dodano 4 lata temu

  Haha, bajeczki o wyższej kwocie od podatku, 500+ na każde dziecko, powrotu do VAT 23%, nie zamykaniu kopalń, braku kolesiostwa w obsadzie stanowisk, zwiększeniu dopłat dla rolników, nowych dowodach w sprawie katastrofy smoleńskiej, sprowadzenie wraku, itd…, tak to wszystko obiecywala Nowoczesna w kampanii wyborczej, ale suweren nie uwierzył i wybrał …. PIS, Piła i Siekiera, wstyd i pośmiewisko na świecie. Teraz bajki M.Morawieckiego w modzie, bilion to nie na inwestycje a długu zrobi. A kto będzie spłacał? Warto o Grecji poczytać, tam zapłacił suweren, a u nas św. Mikołaj?

  • rychu dodano 4 lata temu

   Dam dobrą radę: więcej czytać, więcej myśleć, a umysł będzie światlejszy. PS. A dobre bajki też służą rozwojowi.

 4. madera dodano 4 lata temu

  Czy ten Pan na 3 zdjęciu przy filarze i nagłośnieniu to ochrona?

 5. PAN dodano 4 lata temu

  Madera ten przy filarze to nie Pan, pany to pisiory z słomą w butach np z ROZBITEGO KAMIENIA czy z pod ZBUCZYNA lub z NIMIRK jak kto woli.

 6. jacek dodano 4 lata temu

  PANIE PETU RATUJ NAS! PIS wydał ustawe ze kazdy moze bezkarnie robi( rzez drzew. blagam was poslowie Nowo(zesnej ratujmy drzewa!!!

 7. Rychu dodano 4 lata temu

  Na sali to ja widzę że sama śmietanka miejska… dobrze wiedzieć.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?