SPIN

Dostali klucze do mieszkań. STBS oddał dwa kolejne bloki

Aneta Borkowska czwartek, 23 lutego 2017, 12:09 Siedlce

Siedleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego powiększyło się o około 150 nowych najemców. Dzisiaj przekazano klucze do 48 mieszkań w dwóch nowych blokach.

W czterokondygnacyjnych budynkach przy ul. Gospodarczej 15 i 17 są windy, monitoring i 40 garaży. Lokale mają powierzchnię od 40 do 60 m kw. To najnowsza zakończona inwestycja Siedleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

– Uważam, że są to fajne mieszkania, w dobry standardzie, z windą monitoringiem, w pełni opomiarowane, każdy odpowiada sam za swój komfort. Lokale mają wymuszoną wentylację, tak zwaną modułową – mówi Mirosław Symanowicz, prezes STBS-u. – Czynsz wynosi 10,20 zł za metr kwadratowy.

 

Mieszkania, po podpisaniu umowy z Rejonem Energetycznym będą gotowe do zamieszkania. Każde z nich ma kuchenkę gazową, zlewozmywak, trzy szafki, w łazience wannę i umywalkę. Podłogi są wyłożone panelami i terakotą.

– To idealne rozwiązanie dla wszystkich, których nie stać na kupno mieszkania na rynku deweloperskim oraz nie mogą lub nie są gotowi na wysokie kredyty – mówi jedna z lokatorek.

Mini-osiedle ma urządzony plac zabaw. Pod blokami są dodatkowe miejsca dla samochodów.

– Podliczyłam i za moje 45 metrów będę miesięcznie płacić około 600 złotych, czynsz i opłaty. Kaucja to 45 tysięcy złotych – wylicza młoda siedlczanka. – Jestem szczęśliwa. To moje pierwsze mieszkanie. Czego chcieć więcej?

Łączny koszt inwestycji to ponad 8,6 mln złotych.

12 komentarzy

 1. Siedlczanin dodano 6 lat temu

  Jak człowiek patrzy na tych menadżerów na te zdjęcie, to że miast jest tak mocno zadłużone to się nie można dziwić ręce opadają i coś jeszcze.

 2. Siedlczanin dodano 6 lat temu

  10.60/m kw??
  I co z tego że płaci 45 tyś. Za mieszkanie, skoro później czynsz ma wysoki?
  Chociaż jak chce się mieszkanie w takiej cenie, to trzeba się z tym pogodzić..

  • on dodano 6 lat temu

   Nie wiedziałem, że media w Siedlcach są tak tanie skoro za centralne ogrzewanie , zimną i ciepłą wodę, gaz,ścieki, i śmieci "młoda siedlczanka" zapłaci tylko 140zł/mc. Tak wynika z prostego rachunku, bo 45×10,2zł wyjdzie 460zł(bez złotówki). Gratuluję i niech pani podpowie gdzie znalazła pani tak takich dostawców mediów?

   • mieszkanka stbs dodano 6 lat temu

    Ja mieszkam w stbs i za 52 metry ze wszystkim płacę niecałe 600 zł – z gazem, światłem, wodą i ogrzewaniem. Dostawca może być ten sam, co u Pana, liczy się jak z tego korzystasz.

    • on dodano 6 lat temu

     To jeszcze większy "cud" jak u "młodej siedlczanki", bo wszystkie media kosztują pana(ią) tylko niecałe 70zł/mc, bo 52×10,2=530,4zł czyli na media pozostaje około 70zł. Trzeba by powiedzieć, jak mawia mój kolega. brzydką bajkę o "wacusiu"

     • mieszkanka stbs dodano 6 lat temu

      Ja nie płacę 10,2, tylko 8,20. 52×8,2=426,4 dokładnie. Plus woda, ścieki, ogrzewanie itp razem 550 zł – tyle co miesiąc wpłacam do STBSu, a za światło płacę 43 zł dokładnie. Więc jak widać żaden cud. Tak samo u młodej siedlczanki.
      Ja mam co roku zwrot za ogrzewanie około 300 zł moi sąsiedzi dopłacają 400. Więc jak widać można mieć stawkę identyczną, ale korzystać zupełnie inaczej.

 3. Przyjaciel dodano 6 lat temu

  A ten CIAMCIA RAMCIA tak zwany przewodniczący rady miasta na zdjęciu czapkę trzyma w ręku nie wie co ma z nią zrobić to wstyd.

  • Siedlczanin dodano 6 lat temu

   I tak nie wrócisz do koryta, daruj sobie, obrażanie innych nie sprawi, że twoja frustracja zniknie

 4. Roki dodano 6 lat temu

  KOMUNA ,komuno wróć ja nie muszę jeść z pana ręki , jak by miasto wybudowało mieszkanie 2800 za m a wy budujecie za drogo prawie za 3700 to kpina z ludzi .

 5. Xaveri dodano 6 lat temu

  I już wychodzą fuszerki firmy to stawiającej… ale jak kryterium przetargu była tylko cena.

 6. jedyny i sprawiedliwy dodano 6 lat temu

  A jak to jest z własnością? Czy Ci ludzie kiedykolwiek będą mogli wykupić mieszkania na własność? Albo przejąć je przez zasiedzenie, np. po 30 latach?
  Bo jeżeli tak, to jest to niesprawiedliwe. Ja mam brać kredyt na 30 lat, mieć tym samym pętlę u szyi, a tu paniusia będzie miała to samo, bo jej miasto podarowało.

  • mieszkanka stbs dodano 6 lat temu

   Można wykupić, ale jest to nieopłacalne. Bo to co się wcześniej wpłaca jako partycypację się się nie liczy, a metry są liczone jak w budownictwie komercyjnym. Więc finalnie wyjdzie drożej niż za lokal u prywatnego dewelopera.
   Nie ma czegoś takiego jak zasiedzenie. Jeśli płacę to mogę mieszkać do końca życia. Jeśli mam dzieci to one mogę potem tu po mnie mieszka,ć bo są zameldowane. Ale jeśli nie będę płacić to stanie się ze mną to samo co ze wszystkimi, którzy kupili mieszkania na własność.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?