SPIN

Przefarbował włosy by go nie złapali po kradzieży

Aneta Borkowska czwartek, 23 lutego 2017, 10:37 Siedlce

Wczoraj (22 lutego) około godz. 11. dyżurny siedleckiej komendy został poinformowany przez 30 – letnią pacjentkę oddziału urologicznego szpitala wojewódzkiego, że podczas jej nieobecności w pokoju chorych została okradziona.

Sprawca zabrał pokrzywdzonej portfel z pieniędzmi oraz kartę do bankomatu z nr PIN. Podejrzanym o kradzież był młody mężczyzna przebywającego wcześniej również na tym oddziale. Informacja o rysopisie sprawcy została więc natychmiast przekazana do patroli pełniących służbę w mieście.

Jeden z nich zauważył podobnego młodzieńca, lecz policjantom nie pasował tylko kolor włosów. Mimo to funkcjonariusze postanowili go wylegitymować. W trakcie okazało się, że to podejrzewany 16 – latek, a włosy przefarbował, aby nie zostać rozpoznanym.

Nieletni został zatrzymany i policjanci znaleźli przy nim część skradzionej gotówki. 16-latek trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego na terenie powiatu, którego jest wychowankiem, a za kradzież odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?