SPIN

Rower miejski powróci na siedleckie ulice

Aneta Borkowska wtorek, 28 lutego 2017, 10:14 Siedlce

W czerwcu miłośnicy jednośladów znów będą mogli wsiąść na rower miejski. Agencja Rozwoju Miasta Siedlce tak jak obiecała wraca z tym ekologicznym pomysłem na spędzanie wolnego czasu w mieście i oderwanie się od czterech kółek.  

– W tej chwili prowadzimy rozmowy i konsultacje jeśli chodzi o stronę finansową – mówi Grzegorz Orzełowski, prezes ARMS. – Jaka to będzie firma to myślę, że rozstrzygniemy w połowie marca – dodaje.

Jak tłumaczy prezes, Agencji nie stać na zakup stałego systemu, więc siedlczanie z miejskich rowerów będą mogli korzystać ponownie przez okres 3 miesięcy. Tym razem jednak rowery wystartują wcześniej.

– We wrześniu wypożyczeń było zdecydowanie mniej niż w lipcu i sierpniu, więc teraz spróbujemy system uruchomić wcześniej. Będzie już ciepło, będą jeszcze studenci, może będą korzystać. Zobaczymy jak to zafunkcjonuje – dodaje Orzełowski.

Będzie tyle samo stacji i tyle samo rowerów. Nie wiadomo jeszcze jakie będą koszty, bo to uzależnione jest od firmy, która wygra w rozmowach.

– Oczywiście zechcemy utrzymać ten sam system co w ubiegłym roku i mam nadzieję, że uda nam się to zbilansować reklamą od firm – dodaje.

fot. UM Siedlce

3 komentarze

  1. Rowerzysta dodano 4 lata temu

    Spiesz się Grzesiu, pogoda piękna, rowery miejskie w Warszawie już czekają na chętnych…

  2. Zorro dodano 4 lata temu

    Rowery górskie proponuje,bo samochodami się nie da dziury szkoda kasy. .amen

  3. bicykl dodano 4 lata temu

    Może najpierw drogi dla rowerzystów i edukacja kierowców samochodów.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?