SPIN

Połączą dobrą zabawę z pomaganiem

Aneta Borkowska piątek, 3 marca 2017, 08:03 Sport

W najbliższą niedzielę odbędzie się 3. Siedlecki Charytatywny Marsz Nordic Walking. Będą to jednocześnie Mistrzostwa Siedlec Szkół Podstawowych i Gimnazjów.

– To nasza trzecia edycja, co roku mamy inny cel, a w tym postanowiliśmy wspomóc Dom Dziecka „Pod Kasztanami” w Siedlcach – mówi Łukasz Witczuk, organizator z klubu Luki Team Siedlcach. – Oprócz tego, że zrobimy coś dla innych to też dla siebie, bo przebywać będziemy na świeżym powietrzu i będzie okazja do tego aby nauczyć się prawidłowo chodzić z kijami – dodaje.

Opłata startowa to 25 złotych przed dniem zawodów, a w dniu startu 30 zł. Dzieci do 15 lat są zwolnione z opłat.

– Całość cegiełek będzie przeznaczona na pomoc, a i z trasą też każdy sobie poradzi – mówi Witczuk. – W dziewięćdziesięciu procentach jest to miękka nawierzchnia, a więc zapraszamy i to nie tylko z kijkami, bo jak ktoś chce wspomóc dzieciaki, a ma ochotę po prostu na spacer po lesie to może do nas dołączyć – dodaje.

Zawody rozpoczną się o godzinie 11.. Start i meta na terenie Hotelu Aleksandria: ul. Artyleryjska 33. Organizator zapewnia ponadto: animacje dla dzieci oraz pokaz poprawnej techniki chodzenia z kijkami.

Program zawodów:
– godz. 9.00-10.45 – rejestracja zawodników,
– godz. 11. – oficjalne otwarcie,
– godz. 11.15 – start,
– godz. 12. – posiłek,
– godz. 13. – dekoracja zawodników.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?