SPIN

Koncert charytatywny dla Renaty Orłowskiej

Aneta Borkowska niedziela, 5 marca 2017, 08:22 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (piątek) o godz. 17. na koncert charytatywny dla Renaty Orłowskiej „Zaniczki”. Sala widowiskowa „Podlasie”

Pomysł na koncert charytatywny wziął się z potrzeby serca.  Ponieważ najgorsze, co może się stać, to widzieć jak powoli ktoś, kogo kochamy, znika – każdego dnia po troszeczku – i nic nie możemy z tym zrobić.
Moja przyjaciółka Renata Orłowska choruje na SMA (rdzeniowy zanim mięśni). Powoli traciła możliwość chodzenia, stania, samodzielnego przesiadania. Teraz zostały jej już nie w pełni sprawne ręce. Ale to, co najwspanialsze w niej, to to, że im więcej traci sił, tym większe staje się jej serce. Tym mocniej walczy o swoich podopiecznych w DPS-ach. Tym mocniej pokazuje, że niepełnosprawni mogą i nawet muszą pracować i być czynni społecznie. Tym mocniej dopinguje innych, np. młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wojnowie jak i ludzi na całym świecie na blogu Zaniczka.
Niestety jej wózek, którym jeździ już 8 lat, rozpada się, a jest jej narzędziem pracy, jej skrzydłami, odrobiną wolności i godności. Jednak to, co jest bezcenne, ma konkretną cenę -40000 zł.
Pomysł na koncert wpadł mi do głowy gdy słuchałam Snu natchnionego – Ciszy jak ta i coś mnie tknęło by do nich napisać. Odpowiedzieli od razu. I tak ,,Nim Zniknie…” chciałabym by dalej mogła robić ten ogrom dobra.

Agnieszka Izabela Damentko

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.