SPIN

Uczennica Prusa najlepsza z wiedzy o Parlamencie Europejskim

Aneta Borkowska wtorek, 7 marca 2017, 06:59 Społeczeństwo

Anna Kożuchowska z siedleckiego Prusa wygrała II etap Konkursu Wiedzy o Parlamencie Europejskim. Hasło tegorocznej, trzeciej edycji konkursu to: „Moja pasja i zainteresowania – moją drogą do kariery zawodowej”.

Wystąpienia odbywały się w języku angielskim, a każdy z uczestników musiał przygotować prezentację multimedialną. Obok wyzwania konkursowego organizatorom zależało na tym, by uświadomić młodzieży, że hobby i zamiłowania mogą być dobrym wyznacznikiem wyboru szkoły wyższej, poszerzania wiedzy i umiejętności. Cenne w zadaniu było również zaprezentowanie możliwości wynikających z członkostwa Polski w UE w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego, w tym zwłaszcza w zakresie swobody przemieszczania się i kształcenia lub podejmowania pracy poza granicami kraju.

Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Kożuchowska Anna – I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa, w Siedlcach
II miejsce – Cześnik Piotr – II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach
III miejsce – Głuchowska Joanna – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. M. Kopernika w Siedlcach
IV miejsce – Barszcz Przemysław – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. gm. J. Bema w Siedlcach

Wszyscy uczestnicy II etapu konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast czwórka zwycięzców pojedzie na autokarowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na przełomie maja i czerwca 2017 roku na zaproszenie Juli Pitery Poseł do Parlamentu Europejskiego.

źródło: organizatorzy

Komentarze (1)

  1. Janka dodano 4 lata temu

    Brawo Aniu 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?