SPIN

Chodniki i górka saneczkowa. Pierwsze pomysły siedlczan wpłynęły

Aneta Borkowska niedziela, 19 marca 2017, 15:09 Siedlce

Do urzędu miasta wpłynęły pierwsze pomysły na inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego. Na razie jest ich niewiele

siedlce

– Na razie z osiedla Wyszyńskiego wpłynął wniosek o budowę chodnika, oraz o adaptację górki obok Amfiteatru, by była to taka typowa górka saneczkowa – mówi Dariusz Dybciak, rzecznik urzędu. – Nie mieliśmy jeszcze wniosków o budowę placów zabaw, ale myślę, że to dlatego, że jest ich sporo, a tu dodam, że mieszkańcy mogą wnioskować na przykłąd i dostawienie jakiegoś urządzenia – dodaje.

Przypominamy, że mieszkańcy mają czas na składanie swoich propozycji do końca kwietnia. A do rozdysponowania jest pół miliona złotych. Nie muszą być one szczegółowe, bo tym zamie się urząd.

– Idea polega na tym, aby mieszkańcy zaproponowali coś od siebie, a wszystkie kwestie techniczne, kosztorysy i wykonawstwo już leży po naszej stronie. Chcemy poznać potrzeby naszych mieszkańców – tłumaczy Dybciak.

Do 31 lipca stworzona zostanie lista projektów, a głosowanie ruszy nie później niż we wrześniu. Zwycięskie projekty poznamy prawdopodobnie w październiku.

5 komentarzy

 1. 500 tyś. zł. dodano 4 lata temu

  Jeśli Prezydent chce wydać kilka mln. na "cos" bo leżąc w domu to sobie wymyślił, na najbliższej sesji
  Radni z mocnej grupy to przegłosowują (biorąc na siebie odpowiedzialność co jest kwitowane "Radni tak chcieli"). Sprawa załatwiona.
  A tu myśleli rok, przydzielono 500 tyś zł. podzielono na cztery i czekają na propozycje, a jesienią mieszkańcy będą na nie głosować. SMS, czy rączka w dół lub w górę?

  Moja propozycja: zabrać Plac Sikorskiego z ARMS i przeznaczyć te pieniądze na jego remont.

 2. Anonim dodano 4 lata temu

  Cienko nas mieszkańców cenią. Magellan kosztował Siedlczan 8.3 miliona złotych, a tu marne 500 tysięcy.

 3. Adam dodano 4 lata temu

  Proponuję dokończyć ścieżkę dookoła zalewu – zostało do wyrównania 800 m , wtedy spokojnie mamy z dziećmi w wózkach będą mogły spokojnie spacerować z dala od bawiących się i biesiadujących rodzin .
  Biegający również będą mogli spokojnie pobiegać nie narażając się na skręcenie stawu skokowego . Już tak niewiele pozostało do dokończenia .

  • mb dodano 4 lata temu

   Obawiam się, że jednak musisz złożyć formularz, a nie komentarz. Ale jak coś, to masz mój głos 😉

 4. y. dodano 4 lata temu

  A co jest nie tak z górką obok amfiteatru? Sanki po niej nie jeżdżą w tym momencie?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?