SPIN

Konkurs „Posłuchaj-Poczuj-Namaluj” w SP nr 11

Aneta Borkowska poniedziałek, 20 marca 2017, 07:27 Społeczeństwo

W Szkole Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach odbył się III Międzyszkolny Konkurs Muzyczno-Plastyczny „Posłuchaj –Poczuj – Namaluj” .

Konkurs był skierowany do uczniów klas pierwszych siedleckich szkół podstawowych. W tym roku dzieci malowały obrazy do utworu J. Straussa „Marsz Radeckiego”. Najpierw wysłuchały dzieła muzycznego, a następnie przy jego dźwiękach wykonywały twórcze interpretacje plastyczne.

Po zakończeniu pracy uczestniczyły w prezentacji multimedialnej ilustrującej historie powstania tego utworu i zapoznały się z twórczością J. Straussa.

Jurorki: Agnieszka Janiszewska – dyrektor Galerii Kultura w Siedlcach, Katarzyna Malewicz – plastyczka, Dorota Suchożebska – nauczycielka świetlicy dokonały wyboru najciekawszych prac plastycznych.

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce: Jakub Radzikowski – SP nr 7;
II miejsce: Maria Sienica – Katolicka Szkoła Podstawowa
III miejsce: Marta Tobijańska – SP nr 6;
Wyróżnienia: Karolina Szczepańska – SP nr 11, Marta Drozd – SP nr 9, Szymon Andraszek – SP nr 11.

W konkursie zostali docenieni wszyscy uczestnicy, którzy otrzymali dyplomy, zaproszenia do udziału w warsztatach artystycznych w Galerii Kultura oraz pluszowe upominki.

źródło: SP nr 11

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?