SPIN

Pisarz Wojciech Widłak odwiedził „Siódemkę”

Aneta Borkowska wtorek, 28 marca 2017, 14:08 Społeczeństwo

Uczniowie klas III i IV Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach wzięli udział w spotkaniu autorskim z Wojciechem Widłakiem, jednym z najpopularniejszych w Polsce i wielokrotnie nagradzanym autorem dla dzieci.

Pisarz w swoim dorobku ma około trzydziestu książek, m.in.: serie o Panu Kuleczce i o Wesołym Ryjku, cykl Podręcznych Nieporadników, książki z serii Czytam sobie oraz Czytam i główkuję wydawnictwa EGMONT, a także Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach, Dwa serca Anioła, opowiadanie Samotny Jędruś.

Pisarz przyjechał do szkoły w stroju Pana Kuleczki, w nieodłącznym meloniku i muszce. Przywiózł pacynki przedstawiające Pana Kuleczkę, psa Pypcia, kaczkę Katastrofę, muchę Bzyk Bzyk oraz maskotkę prosiaczka Wesołego Ryjka.

Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać historię powstania opowiadań o przygodach Pana Kuleczki i jego podopiecznych. Gość opowiadał, skąd czerpie inspiracje dla swojej twórczości, mówił o roli wyobraźni, a także przedstawił proces tworzenia książki.

Zaprezentował zebranym „Worek Pomysłów” uszyty przez panią Elżbietę Wasiuczyńską, ilustratorkę książek o Panu Kuleczce. W worku znajdowały się różne rekwizyty. Dzieci, losując wybrany przedmiot, przedstawiały swoje skojarzenia z nim związane. Używały wyobraźni, aby nadać nowe znaczenie rzeczom. Ich pomysłowość była ogromna, a fantazja po prostu nie miała granic. Zwykła słuchawka prysznicowa zyskała aż 16 nowych zastosowań!!! Dużym zainteresowaniem czytelników cieszyła się książka Dwa serca Anioła. Pisarz wyjaśnił, skąd wziął się jej tytuł, dlaczego ilustracje do książki są dwukolorowe. Powiedział, że za podstawę fabuły posłużyła prawdziwa historia chłopca cierpiącego na skomplikowaną wadę serca.

Uczniowie podziękowali za ciekawe spotkanie wręczając autorowi kwiaty. Można było też zadać pisarzowi pytanie, a także otrzymać od niego autograf i piękną osobistą dedykację w książce.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Siedlcach.

opracowała: Maria Stańczuk –nauczyciel bibliotekarz ze SP7 w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?