SPIN

Przelali sporo krwi

redakcja wtorek, 28 marca 2017, 22:22 Aktualnie, Siedlce

Po raz czwarty uczniowie siedleckiego „Elektryka” oddali honorowo krew. Akcję zorganizowało szkolne koło Caritas.

Do ambulansu siedleckiej stacji krwiodawstwa tuż przed godziną dziewiątą ustawiła się całkiem pokaźna kolejka nastolatków. Przeważali ci, którzy na oddanie krwi zdecydowali się po raz pierwszy.

– W końcu możemy to zrobić. Mamy po 18 lat i liczymy, że komuś po prostu bezinteresownie pomożemy – powiedziała uczennica.

Trzecia zbiórka krwi to efekt prężnie działającego koła siedleckiej Caritas.

– Jest sporo chętnych, ale ubiegłoroczna akcja cieszyła się znacznie większą popularnością. „Elektryk” lubi angażować się w tego typu wydarzenia – przyznała jedna z organizatorek.

Rok temu dzięki uczniom zebrano ponad 40 litrów tego życiodajnego płynu.

AKTUALIZACJA: Pracownice Siedleckiego Oddziału Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zarejestrowały 78 osób z tego 58 oddało krew co daje 26,1 litra. Wydano też 20 książeczek Honorowego Dawcy Krwi.

6 komentarzy

 1. Paweł dodano 4 lata temu

  Szkolne koło CARITAS? To caritas już jest w szkołach? Niezłych rzeczy ja się dowiaduję.Widzę że czarni powoli,powoli z pomocą rządu opanowują każdy niezawładnięty skrawek instytucji aby istnieć,zakorzenić się na dobre,czerpać korzyści.Trudno po tych rządach będzie się pozbyć tych darmozjadów.POLSKA JEST JUŻ KRAJEM WYZNANIOWYM.Dlatego ( to nie był główny powód) już tutaj nie mieszkam.P.s Samą akcję jak najbardziej popieram.Teraz czekam na hejty katole.

  • mb dodano 4 lata temu

   Koła Caritas istniały w każdej szkole, do której uczęszczałem. Żyjemy w wolnym kraju, więc mają do tego prawo. Nikomu jakoś nie przeszkadzały, więc nie wiem skąd Twój ból tylnej części ciała.

 2. Teka dodano 4 lata temu

  "Teraz czekam na hejty katole" – kto normalny pisze takie rzeczy?

 3. Teka dodano 4 lata temu

  'Teraz czekam na hejty katole' – nawet jak zbierają krew, która może Ci lub Twoim znajomym uratować życie? Kto normalny pisze takie rzeczy?

 4. dociekliwy dodano 4 lata temu

  @Paweł
  Czytanie ze zrozumieniem nie boli
  Akcję zorganizowano po raz czwarty, więc, zgodnie z twoją logiką, z pomocą poprzedniego rządu (PO i PSL) opanowywana jest przez Kościół szkoła?
  Co to w ogóle za pomysł, żeby łączyć akcję z polityką.

  Uczniowie, którzy nie wstydzą się swojej wiary i chcą działać w CARITAS nie mają do tego prawa w ramach dobrowolnych akcji szkolnych czy pozaszkolnych?
  Jakiś zakaz odgórny?
  Dziwaczne rozumowanie

  A młodzieży, której się jeszcze chce zrobić coś więcej, dla innych nie dla siebie, nie tyko tej z koła, gratuluję!
  Tak trzymać!

  A hejterzy niech pomyślą, że im albo ich bliskim może być niezbędna ta krew, którą oddano i w sytuacji kryzysowej nikt się nie będzie zastanawiał, w jakiej akcji została oddana

 5. Pawel dodano 4 lata temu

  Nadchodza najwazniejsze swieta dla katolikow. "Zmartwychwstal Pan nasz,radujcie sie " i takie tam inne bajki dla ciemnogrodu na kleczkach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?