SPIN

Umowa na budowę Ośrodka Onkologii podpisana

Aneta Borkowska piątek, 31 marca 2017, 11:19 Siedlce

W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach trwa właśnie spotkanie, na którym została podpisana umowa na budowę Siedleckiego Ośrodka Onkologii.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Budimex S.A. Inwestycja ma być wykonana do końca maja 2018. Umowa obejmuje budowę z częściowym wyposażeniem. Szacowany koszt całej inwestycji to ponad 100 mln złotych.

– Dzisiaj przechodzimy do działania, a to początek naszej drogi. Jest to inwestycja na którą czeka cały region siedlecki. Najważniejsze jest, że w tym ośrodku zaczniemy od profilaktyki i wczesnego wykrywania raka – mówi Janina Orzełowska z Urzędu Marszałkowskiego. – Mogę powiedzieć tylko jedno: Nareszcie i „do roboty” – dodała.

Ośrodek onkologiczny liczący 84 łóżka zapewni kompleksową opiekę onkologiczną. Znajdą się w nim: 14 stanowisk do chemioterapii dziennej, pracownia cytostatyków, przychodnia onkologiczna z poradniami specjalistycznymi, zakład radioterapii, medycyny nuklearnej.

– To szczególny dzień. To znaczy tylko jedno, że za nieco ponad rok stanie tu nowy nowoczesny budynek. Mamy pewność, że to przedsięwzięcie się powiedzie, a nasi pacjenci będą mieć fachowa opiekę – mówi Elżbieta Lanc. – To trochę takie nasze wspólne dziecko. Na razie jeszcze ono raczkuje, jeszcze nie staje na nogi, ale już wkrótce – dodaje.

Ośrodek swoim działaniem obejmie w województwie mazowieckim subregion siedlecki (powiat siedlecki, łosicki, sokołowski, węgrowski) warszawski wschodni (powiat garwoliński, miński) oraz powiat ostrowski, a także ościenne powiaty województwa lubelskiego i podlaskiego.

– Wiem jak daleko poszukuje się lekarzy kiedy dotyka nas choroba. Dlatego jako rada nadzorcza nie mieliśmy dylematu wyrażając zgodę na zaciąganie zobowiązań,  aby zrealizować inwestycje – mówi Zygmunt Wielogórski. – Mam nadzieję, że w terminie i sprawnie to będzie zrealizowane – dodaje.

Przedstawiciel generalnego wykonawcy dodał, że prace ruszą już w przyszłym tygodniu od razu po przekazaniu terenu.

Kontrakt opiewa na ponad 55 mln. Budynek będzie mieć ponad 7 tys m kw. (w tym ponad 5 tys. m kw użytkowej powierzchni). Będzie miał cztery poziomy.

5 komentarzy

 1. Krzysztof dodano 4 lata temu

  Brawo panie Kulicki to cała pańska zasługa . Siedlce pamiętają .

 2. Leszek Szymański dodano 4 lata temu

  Bardzo się cieszę i gratuluję.
  To bardzo ważna i potrzebna inwestycja.
  Będąc w Radzie Społecznej Szpitala Wojewódzkiego osobiście bardzo o nią zabiegałem.
  Jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę powodzenia przy jej realizacji,

 3. ja dodano 4 lata temu

  Panie Szymański, zapomniał Pan dodać: to mówiłem ja, Jarząbek

 4. NIK dodano 4 lata temu

  Czy to ten przetarg gdzie w postępowaniu zostały dopuszczone tylko dwa podmioty w Polsce ? Francuski Warbud i Hiszpański Budimex … kto napisał tą specyfikację powinien odpowiedzieć za takie jawne ograniczenie konkurencji… tak się wygrywa w Polsce przetargi – żałosne. Mam nadzieję że ktoś się weźmie za takie postępowania.

 5. Zorro dodano 4 lata temu

  To fałszywe pisiaki zmieńcie to beznadziejną ustawę o zamówieniach publicznych przetargach ,a zajmujecie się bzdetami biznesmena rydzyka .amen alleluja i wygonić marnych podwykonawców.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?