SPIN

W nocy tylko wewnątrz i przy zamkniętych oknach

redakcja piątek, 31 marca 2017, 14:30 Aktualnie

Ta decyzja nie spodoba się amatorom nocnych, letnich imprez w lokalach gastronomicznych w Galerii Siedlce. Po skargach sąsiadów tych obiektów, prezydent miasta wydał decyzję, która ukróci zabawy na świeżym powietrzu.

Postępowanie administracyjne toczy się od 2016 roku na wniosek mieszkańców wielorodzinnego budynku naprzeciwko lokali gastronomicznych. Napisali oni skargę w związku z zakłócaniem ciszy nocnej.

– Pewne fakty zostały uzgodnione przy udziale także policji, która weryfikowała zgłoszenia. Cztery zgłoszenia zostały potwierdzone – tłumaczy Paweł Chazan, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej siedleckiego urzędu. Efekt? – Lokale gastronomiczne po godzinie 23 mogą być użytkowane tylko wewnątrz i przy zamkniętych oknach. Ogródki gastronomiczne mogą być użytkowane tylko do godziny 23 – dodał.

4 komentarze

 1. a co tam dodano 4 lata temu

  Nic nie będzie. Kononowicze.

 2. zdziwiona dodano 4 lata temu

  to może zajmą się też strefą dostaw – działa przez całą noc, i nie mówimy tylko o dostawach, ale też o remontach w galerii/przy galerii i np. rozwalaniu kostki i rzucaniu jej na blachę o 5 rano!

 3. Anonim dodano 4 lata temu

  Jeszcze trochę i będzie to miasto starych, zgorzkniałych ludzi. Czepliwych i niewyrozumiałych dla młodzieńczych potrzeb. Taki typowy zaścianek. Żywy skansen i elektorat jedynie słusznej…

  • mb dodano 4 lata temu

   Nie każdemu pasuje hałas w nocy. Zwłaszcza, że w Siedlcach nie ma takiej tendencji do odwiedzania lokali.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?