SPIN

Kto zostanie „Wspaniałym”?

Aneta Borkowska środa, 5 kwietnia 2017, 16:16 Siedlce

Jutro (6 kwietnia) o godz. 13.00 w Sali Białej odbędzie się podsumowanie XXIII edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Miasta Siedlce.

Do tegorocznej edycji Konkursu zgłoszono 16 kandydatów z 7 siedleckich szkół. Komisja podjęła decyzję o przyznaniu tytułu Laureata XXIII edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Miasta Siedlce następującym osobom:

1. Karol Białecki – II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi.
2. Julia Joanna Chromińska  – I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Rodziny.
3. Sylwia Gumienniczuk – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego.
4. Anna Kieliszek – Publiczne Gimnazjum Nr 5 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zespole Szkół nr 1.
5. Weronika Kobylińska – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa h.
6. Karolina Katarzyna Misiuk – I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Rodziny.
7. Mateusz Sawicki – Publiczne Gimnazjum Nr 5 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zespole Szkół nr 1.
8. Aleksandra Wysokińska – Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej.

Karol Białecki  – w wolontariacie od 5 lat. Karol jest członkiem zespołu folklorystycznego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy”. Jest harcerzem, członkiem Hufca ZHP „Podlasie” w Siedlcach. Organizuje akcję „Kropla Krwi na Dzień Myśli Braterskiej”. Wspólnie z innymi harcerzami organizuje kursy pierwszej pomocy medycznej. Aktywnie działa w szkolnym Kole Przyjaciół Zwierząt, uczestniczy w zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt i organizuje spotkania na temat praw zwierząt. Zorganizował akcję pisania kartek dla dzieci z oddziałów onkologicznych oraz nocny maraton pisania listów „Napisz list-zmień życie” Amnesty International. Współpracuje także z Polskim Związkiem Niewiadomych.

Julia Joanna Chromińska – w wolontariacie działa od 5 lat.. Julia jest członkinią Szkolnego Koła Caritas. Podczas minionych wakacji opiekowała się dziećmi w ramach półkolonii, organizowanych przez siostry zakonne. Reprezentuje szkołę w poczcie sztandarowym, śpiewa w szkolnej scholii, aktywnie działa w Samorządzie Uczniowskim. Gra w siatkówkę, reprezentuje szkołę w zawodach sportowych. Uczestniczy również w zajęciach teatralnych Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza, działającego przy Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Jest także honorowym dawcą krwi.

Sylwia Gumienniczuk – w wolontariacie działa od 3 lat. Sylwia pełni funkcję przewodniczącej klasy, współorganizuje imprezy i wycieczki klasowe, bierze udział w Dniach Otwartych Szkoły, pomagała w organizacji jubileuszu 95-lecia Szkoły. Działa w Szkolnym Kole Caritas, angażuje się w zbiórki żywności, akcję „Szlachetna Paczka”. Znajduje także czas na działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej. Pracowała jako wolontariusz w Diecezjalnym Centrum Światowych Dni Młodzieży w Siedlcach, uczestnicząc bezpośrednio w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży 2016 na poziomie diecezji.

Anna Kieliszek – w wolontariacie działa od 3 lat. Anna pracuje jako wolontariuszka w Domu Dziecka w Siedlcach. Udziela się w pracach Szkolnego Koła Caritas, jest także członkinią Ruchu Światło – Życie przy Parafii św. Józefa  w Siedlcach. Uczestniczyła w Diecezjalnych Światowych Dniach Młodzieży, śpiewała w chórze i opiekowała się pielgrzymami z różnych stron świata. Uczestniczy w akcjach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, „Jałmużnie Wielkopostnej”, zbiórkach żywności organizowanych przez Bank Żywności i Caritas Diecezji Siedleckiej. Należy do katolickiej wspólnoty „Nie śpijcie!, Nie!”, uczęszcza na cotygodniowe warsztaty muzyczne i uczestniczy w wielu akcjach ewangelizacyjnych.

Weronika Kobylińska – w wolontariacie działa od 6 lat. Weronika aktywnie pracuje społecznie w różnych formacjach, m.in. jest przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego i Młodzieżowej Rady Szkoły, działa w Szkolnym Kole Caritas, Szkolnym Młodzieżowym Wolontariacie, szkolnym kole Amnesty International. Prowadzi zajęcia dla dzieci w świetlicy środowiskowej przy kościele Św. Stanisława w Siedlcach oraz Domu Małego Dziecka w Siedlcach. Organizuje wiele zbiórek na rzecz potrzebujących np. plastikowych nakrętek dla Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” czy środków finansowych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Brała udział w akcjach charytatywnych „Góra Grosza” i „Adopcja Serca”.  Zorganizowała w szkole nocny Maraton Pisania listów pod patronatem Amnesty

Karolina Katarzyna Misiuk – w wolontariacie działa od 3 lat. Karolina jest członkinią Szkolnego Koła Caritas. Angażuje się w wiele akcji charytatywnych, jest również wolontariuszką w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. M. Grzegorzewskiej w Siedlcach, gdzie pomaga w nauce uczniom z niepełnosprawnością intelektualną. Pracuje z dziećmi ze świetlicy środowiskowej w Warszawie, prowadzonej przez Siostry Loretanki. Bierze udział w wielu konkursach recytatorskich, gra w siatkówkę. Jest także harcerką, aktywnie uczestniczy w pracach swojej drużyny harcerskiej.

Mateusz Sawicki – w wolontariacie działa od 3 lat. Mateusz jest Przewodniczącym  Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Z  jego inicjatywy odbywa się akcja dobroczynna „Marzycielska Poczta”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Jest członkiem Ruchu Światło – Życie. Podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży przygotowywał spotkania, czuwania modlitewne, pełnił funkcję wolontariusza, a także nakręcił pamiątkowy film na temat ŚDM w Diecezji Siedleckiej.  Koordynował zbiórkę darów na rzecz polskich rodzin z Ukrainy, zainicjowaną przez Fundację Dziedzictwa Kresowego.

Aleksandra Wysokińska – w wolontariacie działa od 3 lat. Aleksandra aktywnie włączyła się w realizację ogólnopolskiego projektu Fundacji Ad Gentes „Żłobek na peryferiach”. Oprócz propagowania wśród uczniów idei pracy misyjnej, zachęcała rówieśników do wzięcia udziału w konkursie plastycznym i literackim pt. „Wszyscy jesteśmy uczniami misjonarzami”. Zainicjowała również działania, które miały na celu finansowe wsparcie żłobka dla ubogich dzieci w Ekwadorze. Z jej inicjatywy zorganizowano w szkole akcję sprzedaży ciasteczek, wieczorek poetycki dla rodziców i zbiórkę pieniężną. Współpracuje z Fundacją „Żółty Latawiec”. Organizowała w szkole akcję „Marzycielska Poczta”. Przygotowywała paczkę żywnościową w ramach pomocy Polakom na Białorusi i Ukrainie. Zorganizowała w szkole akcję zbierania maskotek dla dzieci poszkodowanych w wypadkach „Twój miś może zostać ratownikiem”, przy współpracy z Miejską Strażą Pożarną w Siedlcach.

źródło: UM Siedlce / fot arch

Komentarze (1)

  1. Zorro dodano 4 lata temu

    Jak seniorów będziecie wybierać to proponuje trzech którzy najbardziej zaszkodzili miastu Kudelski ," kler ",Tchorzewski.amen alleluja i do przodu młodzież wyeliminować szkodników .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?