SPIN

Osiem prób wyłudzeń metodą na wnuczka

Aneta Borkowska czwartek, 6 kwietnia 2017, 21:12 Aktualnie

W minionym tygodniu siedlecka komenda została powiadomiona o kolejnych 8 przypadkach usiłowania telefonicznego wyłudzenia pieniędzy metodami na wnuczka i policjanta. Tym razem przestępcom nie udało się jednak wyłudzić gotówki.

W związku z powyższym policja zwraca się z prośbą o przeprowadzenie rozmów z seniorami – czy to członkami naszej rodziny czy też sąsiadami, którzy zamieszkują samotnie – aby w przypadku spotkania się z sytuacją, gdy otrzymują telefon od osoby, która twierdzi, że jest wnuczkiem, policjantem lub prokuratorem i w czasie tej rozmowy chce pieniędzy, aby nie reagować bo tego typu sytuacje to w 100 procentach oszuści.

W przypadku otrzymania takiego telefonu należy niezwłocznie skontaktować się osobiście, a nie telefonicznie, z członkiem najbliższej rodziny lub sąsiadem i opowiedzieć mu o tym połączeniu. Gdy osobiście porozmawiamy z kimś z rodziny lub najbliższym sąsiadem, to może to ustrzec nas przed utratą oszczędności.

źródło: podinsp. Jerzy Długosz

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?