SPIN

Obwodnica tańsza niż zakładano, ale umowy nie ma

redakcja wtorek, 11 kwietnia 2017, 22:58 Aktualnie

Czterech wykonawców złożyło oferty na budowę trzeciego etapu obwodnicy miasta. Droga, której nadano nazwę Rotmistrza Pileckiego ma przebiegać od ul. Ryszarda Kaczorowskiego do Składowej.

Obwodnica ma powstać do 4. czerwca przyszłego roku. Władze miasta zaplanowały na tę inwestycję ponad 38,7 mln złotych brutto, ale oferty były o kilka milionów niższe.

Najbardziej atrakcyjną cenę (30,8 mln zł) zaproponowało konsorcjum firm „Regionalne drogi Podlaskie”, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego i warszawskiej B4. Najwięcej za roboty policzyło konsorcjum firm „MIKST” z Węgrowa i ELMO (33,2 mln zł). Do przetargu stanęły także STRABAG (31,5 mln zł) oraz konsorcjum

Przedsiębiorstwa Wielobranżowego BANIMEX i AZI-BUD (33,1 mln zł).

Wszystko wskazuje na to, że władze Siedlec, podobnie jak w przypadku budowy tunelu nad torami, będą chciały przeciągać w czasie datę podpisania umowy. Powód? Do tej pory nie ma dokumentu potwierdzającego kwotę dofinansowania unijnego na to zadanie. Dopóki samorząd nie podpisze odpowiednich dokumentów z marszałkiem Adamem Struzikiem, nie podpisze ich także z przyszłym wykonawcą.

Komentarze (1)

  1. Rambo dodano 4 lata temu

    Cieniasy……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………nieudacznicy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?