SPIN

Już jest! Projekt przeniesienia uczniów do szkół

redakcja środa, 12 kwietnia 2017, 23:45 Siedlce

Wiadomo już, którzy uczniowie od nadchodzącego roku szkolnego zostaną przeniesieni do podstawówek powstałych z wygaszanych gimnazjów.

Władze Siedlec opublikowały projekt uchwały, która wskazuje konkretne klasy zaplanowane do przeniesienia od nowego roku szkolnego. To efekt zmian w systemie oświaty polegających głównie na wygaszaniu gimnazjów. Teraz dokument czeka na zielone światło od radnych.

KLASY 3

Zgodnie z informacją:

z SP nr 4 im. A. Mickiewicza do SP nr 2 im. Gabriela Narutowicza (obecne Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Gabriela Narutowicza) zostanie przeniesiona klasa IIIf,

z SP nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Broniewskiego do SP nr 3 im. Tadeusza Kościuszki (obecne Publiczne Gimnazjum Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki) zostanie przeniesiona klasa IIIf,

z SP nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej do SP nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (obecne Publiczne Gimnazjum Nr 4 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego) zostaną przeniesione dwie klasy: IIIa i IIIb

z SP nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach do SP nr 1 im. KEN (obecne PG Nr 1 im. KEN) zostanie przeniesiona klasa IIId

KLASY 6

z SP nr 4 im. A. Mickiewicza do SP nr 2 im. Gabriela Narutowicza (obecne Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Gabriela Narutowicza) zostanie przeniesiona klasa VIc,

z SP nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Broniewskiego do SP nr 3 im. Tadeusza Kościuszki (obecne Publiczne Gimnazjum Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki) zostanie przeniesiona klasa VIf,

z SP nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej do SP nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (obecne Publiczne Gimnazjum Nr 4 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego) zostaną przeniesione dwie klasy: VIa i VId

W sumie, władze Siedlec chcą wskazać nowe miejsce „realizacji obowiązku szkolnego” 9 klasom. 

foto: archiwum

22 komentarze

 1. Sprawiedliwy dodano 4 lata temu

  Proszę pamiętajcie za rok w wyborach samorządowych nie głosujcie na tych obecnych lizusów radnych którzy popierają Kudelskiego prawie wszyscy to siedleccy MISIEWICZE .

 2. Rodzic dodano 4 lata temu

  Jak zostało ustalone, że te a nie inne klasy są "przenoszone" ? Było jakieś losowanie ?

  • emil dodano 4 lata temu

   Zapytam tylko o zdrowie. Wszystko w porządku? Psychiatra czeka!

  • Ojciec dodano 4 lata temu

   Decydowali Dyrektorzy szkół o tym które klasy mają przejść. Wyjaśnienie można przeczytać w tygodniku.

 3. Rodzic ucznia SP4 dodano 4 lata temu

  Dlaczego z SP4 zostanie przeniesiona tylko jedna klasa III i jedna klasa IV do "Dwójki"?! Miały być przeniesione po dwie.
  Szkoła jest przepełniona do granic możliwości. Dzieci uczą się już teraz do godziny 17.00. To co będzie w przyszłym roku? Reforma miała ograniczyć zmianowość!
  Tworzenie na siłę klas sportowych "poza rejonem" jest próbą obejścia wyrównania ilości uczniów w szkołach.
  Dlaczego UM na to pozwala?!

 4. Cafe Rene dodano 4 lata temu

  Bardzo dobra zmiana. Więcej Kurpiewskich i Kudelskich!

  • Patafian dodano 4 lata temu

   Rodzic ucznia, której klasy? Trzeciej i szóstej na pewno nie, bo my nie chcemy odchodzić z SP4.

 5. Marcino dodano 4 lata temu

  Byłem dziś na Komisji Edukacji…ŻAL

 6. Rodzic dodano 4 lata temu

  Psychiatra to za mało ! Rządzą nami , naszymi dziećmi ludzie obłudni i zakłamani. Nas w tym roku dotknęła reforma . Nikt nas rodziców nie słucha , wszyscy dookoła wiedzą co jest "dobre" dla naszych dzieci. Artykuł w dzisiejszym Tygodniku Siedleckim – jedno wielkie kłamstwo! Nasza klasa została wskazana przez dyrektorkę bez naszej wiedzy i zgody. Zaden rodzic nie wyraźił zgody na przeniesienie dziecka do innej szkoły- pan Dybciak – rzecznik prasowy prezydenta chyba jest niedoinformowany twierdzac , ze oddział wybrany przez dyrektora miał chociazby jedną dobrowolną deklarację ! KŁAMSTWO . Jak mozna tak manipulowac ludzmi! Jezeli pan Dybciak uwaza, ze są rodzice którzy załują ze nie przeniesli swoich dzieci to mają jeszcze szansę. Jestem rodzicem dziecka z rejonu – dlaczego dla mojego dziecka nie ma miejsca w szkole ?

  • Anonim dodano 4 lata temu

   Będą kolejne wybory i zapewne PIS, STS i PO wyłożą finansowe krocie na banery, plakaty, ulotki. Znowu obiecają wszystko i będą kreować się na balsam dla mieszkańców. Wtedy pamiętajmy jednak o tym co robią teraz i nie dajmy traktować się jak stado zwierząt. Czy dla nich nie jesteśmy jedynie ,,mięsem" wyborczym? Siedlczanie bądźmy świadomi swoich decyzji i nie dajmy się mamić za nasze pieniądze nic nie otrzymując w zamian, oprócz pustych obietnic.

   • Edek dodano 4 lata temu

    Pożyjemy, zobaczymy! Dziś możesz pisać do woli i nie na temat oczywiście!

 7. Ddfv dodano 4 lata temu

  To nie żadna reforma a roz……..aj, powinni z własnej kieszeni wyłożyć na kasę , która będzie wyrzucona w błoto. Wzbogaci sie paru przedsiębiorców a nic sie nie zmieni na lepsze

 8. ciemnoludek dodano 4 lata temu

  Ci niezadowoleni rodzice i nauczyciele w większości zapewne głosowali na PiS.
  Skąd więc to zdziwienie? Przecież PiS obiecał Polskę w ruinie i teraz dotrzymuje słowa.

  • Mores dodano 4 lata temu

   Ciemnoludku! Może wykrzesz wreszcie z siebie odrobinę światła (mądrości – aby nie było wątpliwości) by coś konstruktywnego w końcu napisać, a nie ciągle brudzisz fora internetowe jadem, żółcią i dziegciem? Do rzeczy synu … "i mów mi wuju mości rochu kowalski", czy jak ci tam po mieczu lub kądzieli.

 9. Anonim dodano 4 lata temu

  Gosciu ciemnoludku ! Chyba nie wiesz co piszesz ! Na pisiorów nigdy nie głosowałam i głosowac nie bede ! To co robią z nami rodzicami i naszymi dziećmi jest zwykłą pogardą , brakiem szacunku. My rozumiemy ze z Ustawą się nie dyskutuje , została podpisana i koniec. My chcemy aby cała ta nieszczęsna reforma została przeprowadzona sprawiedliwie a nie na zasadzie ze wnuczek jednego z radnych chodzi do lll klasy której nie wolno ruszyć ze szkoły.

 10. siedlczanin dodano 4 lata temu

  Reforma nieszczęsna? Bzdura! Powracają czteroletnie licea ogólnokształcące, piecioletnie technika, ośmioletnie szkoły podstawowe. Więcej języka polskiego, historii, wychowania. Gwarantuje to, że absolwent liceum czy też technikum będzie lepiej przygotowany do matury i studiów wyższych. A nie tak jak teraz musi braki nadrabiać dodatkowo poza szkołą, często na korepetycjach, aby dostać się na wymarzone kierunki studiów. Bardzo dobrze, że zostaną zlikwidowane gimnazja przygotowujące do wypełniania ankiet i testów. O rzetelnej wiedzy gimnazjalista bez dodatkowej pracy mógł co najwyżej pomarzyć. Resztę trzeba pominąć milczeniem. Bez dowodów to tylko insynuacje.

 11. Rodzic dodano 4 lata temu

  Tak właśnie NIESZCZESNA REFORMA ! Jestem za 8 klasową szkołą podstawową , za liceum itp. Ale nie za sposobem w jaki tę reformę się wdraza ! Czy SIEDLCZANINIE wiesz w jaki sposób traktuje się rodziców i dzieci , które muszą opuscic swoją szkołę. Z pewnością nie masz pojęcia … moje dziecko będzie w szkole razem z młodziezą kl.II , III gimnazjum majac tylko 10 lat . Czytaj ze zrozumieniem !

  • Nauczyciel dodano 4 lata temu

   Nie dostrzegam sensownych argumentów u rodzica.

 12. siedlczanin dodano 4 lata temu

  Nie zgadzam się z Twoim widzenie problemu. Dzieci po iii klasie, a także po VII klasie kończą swoje etapy edukacyjne! Od nowego roku są dla nich przygotowane nowe programy, nowe podręczniki a w dodatku i tak nastąpiła by zmiana nauczycieli. Moim zdaniem pomstujesz w obszarze gdzie dla dzieci nie ma żadnych uzasadnionych zagrożeń. Zmieni się tylko budynek szkolny a w dodatku dzieci przejdą że swoimi koleżankami i kolegami z klasy. Wbrew temu co Ty tu piszesz ta zmiana przebiegnie dość łagodnie. Po szóstej klasie uczeń i tak zmieniał szkołę bo szedł do gimnazjum. Teraz nastąpi to dwa lata szybciej. Taka jest realna różnica. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że dzieci w szkole podstawowej po przeniesieniu będą miały zdecydowanie lepsze warunki nauki. Jedna zmiana. Lepszy dostęp do urządzeń sportowych. Wykwalifikowana kadra nauczycielska, o czym należy pamiętać. Dziecko po ósmej klasie będzie zdawało egzamin tak jak teraz po trzeciej klasie gimnazjum. A tu doświadczenia nauczycieli gimnazjów są większe od nauczycieli pracujących obecnie w szkołach podstawowych. Może tyle i aż tyle. Głowa do góry. Zanim zacznie się narzekać i krytykować dla samej krytyki może warto się nieco zrelaksować! Pozdrawiam adwersarza.

 13. Rodzic dodano 4 lata temu

  Troche mnie nie rozumiecie … reforma , zapewnienia ze wszystko bedzie oh i ach… ok. tak to widzicie… ale to ze klasa mojego dziecka bedzie jedynym oddziałem klasy 4 w szkole to pewnie nie wiecie… gdzie rowieśnicy… wspólne konkursy itp. Droga dwa razy dluzsza… wiekszosc kolegow z bloku z podwórka pozostaje w starej szkole… a my lądujemy poza rejonem… jestesmy z kazdej strony oszukiwani przez dyrektora i naczelnika… ale to przeciez nie wasz problem… pozdrawiam

  • Antek dodano 4 lata temu

   Rodzicu podaj jakiś mniej lub bardziej sensowny pomysł na rozwiązanie Twoich problemów! A nie kręć jak polityk opozycji 🙂 Ja się zgadzam z siedlczaninem. Jego argumenty są sensowne. Przeniesienie dziecka do szkoły odległej o kilkaset metrów to rzeczywiście dla Ciebie problem nie do przeskoczenia?

 14. Rodzic dodano 4 lata temu

  Przeczytajcie artykuł na info siedlce…. moze zrozumiecie…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?